Apple, görüntüyü duvara yansıtan “cam tabakalı” bir iMac tanıtabilir

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Nis 22, 2023 Yorum Yok

Apple’ın ortaya çıkan yeni patenti, şirketin gelecekteki iMac’lerinde oyunun kurallarını baştan tanımlayan bir makyaja yönelebileceğini gösteriyor. Dokümanlara nazaran bahsi geçen iMac, ekranı gerisindeki duvar yahut bir yüzeye yansıtarak kullanıcının ekranını genişletecek Biricik bir cam katmandan oluşabilir.

Bu fikir, Apple’ın trend belirleme standartlarına nazaran bile inanılmaz derecede fütüristik. Masaüstününü yansıtan bir ekranla genişletilmesi fikri, bir bilim kurgu sinemasından fırlamış gibi görünüyor.

Patent içeriğinde şu Tümce dikkat çekiyor: “Bazı düzenlemelerde, elektronik aygıt, bir kullanıcıya görsel çıktı sağlamak için kullanılan alanı geliştirmeye Yardımcı olan yansıtıcı ekranlarla donatılabilir.” Patent çizimleri de gerisine bilgi yansıtan bir iMac’i gösterirken, dokümanların devamında, “Arka koruma duvarı, manzara sensörlerinin ve diğer optik sensörlerin Fer aldığı bir cam kısma yahut Öbür bir şeffaf yapıya sahip olabilir,” tabiri yer alıyor. Bu, iMac’in arka kısmının camdan yapılacağı manasına gelebilir.

Yakın gelecekte şeffaf camlı bir iMac ya da ekran boyutunu genişletmek için ekranını odanın öbür tarafına yansıtabilen bir iMac görürsek, bu bütün bölüm için oyunun kurallarını değiştirecek ve en uygun hepsi bir ortada bilgisayarlardan beklentilerimizi değiştirebilecek yapıda bir gelişme olabilir. Bekleyip göreceğiz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir