En yaygın (ve Apple’In bir türlü çözemediği) iOS 16 sorunları

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Nis 22, 2023 Yorum Yok

iOS 16 neredeyse kullanım ömrünün sonuna geldi. Apple’ın bu yaz iOS 17‘yi tanıtması bekleniyor. Bununla birlikte, iOS 16’nın şimdiye kadar kullanımda olmasına karşın, kullanıcılar iPhone işletim sisteminin en nihayet sürümünde hala Fazla sayıda yanılgı olmasından Dolayı şikayet etmeyi sürdürüyorlar. Hatta kullanıcılar bundan bıkmış durumda bile denebilir.

YouTuber Luke Miani’nin de belirttiği üzere: “iOS daha da berbata gidiyor. Apple’ın var aygıtların performansını artırdığı ve kusurları düzeltmeye odaklandığı o Aka iOS 12 güncellemesinden sonra, şirket var yanılgıları ele almadan yarım yamalak özellikler eklemeye başladı.”

Apple’ın macOS Monterey’de meselesiz çalışan macOS Ventura’daki bildirim sistemiyle ilgili bir sorunu çözmesi neredeyse 6 ay sürdü. Öte yandan iOS 16 ile Apple, eski yanılgıları motamot bırakırken yenilerinin birikmesine de müsaade veriyor. Pekala, yazılım yanılgılarla doluysa bir iPhone 14 Pro Max‘e sahip olmanın ne manası var?

iPhone’larda meydana gelen en garip problemleri öğrenmek için Twitter’da “iOS 16 hataları” terimini aramanız kâfi. Bunlar ortasında ise en yaygın sıkıntılar şu biçimde:

En yaygın iOS 16 sorunları

  • Bazen iPhone 14 Pro ekranı büsbütün kararıyor ve aygıtın kilidini açamıyorsunuz. Telefonun titreşimini duyabiliyorsunuz lakin kullanamıyorsunuz;
  • iMessage’daki Fotoğraflar sekmesi Cevap vermiyor;
  • Kullanıcılar bir FaceTime aramasını kabul edemiyor ya da arama iPhone kilitliyken yapılmışsa iPhone’larını kullanamıyor.
  • iPhone sahipleri ayrıyeten Dinamik Ada’nın görünmemesi gereken yerlerde görünmesinden ve Kilit Ekranı ile ilgili Çeşitli yanlışlardan şikayetçi: Bozuk fotoğraflar, Cevap vermeyen widget’lar ve müzik çaların Fazla Ufak ya da Fazla Aka olması üzere meseleler ayyuka çıkmış durumda.

Her ne kadar iOS 17 Fazla Aka yeni özelliklere sahip olmayacak üzere görünse de, tahminen de Apple, kullanıcıların iPhone’larıyla daha düzgün bir tecrübe yaşayabilmeleri için daha Çok özellik yayınlamadan Evvel var problemleri ele almak için biraz Vakit ayırabilir…

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir