Apple, iPhone 15 Pro’nun kapasitif tuşlarının, pil bittiğinde ve cihaz kapalıyken de çalışmasını istiyor

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Mar 31, 2023 Yorum Yok

Apple’ın bu Yıl tanıtması beklenen iPhone 15 Pro serisinde fizikî düğmeleri kapasitif olanlarla değiştirmesi bekleniyor. Sızan çizim örnekleri bu yeni tasarımı gösterirken, MacRumors forumunda ortaya çıkan bir sızıntı, iPhone açıkken, kapalıyken ve hatta pili bitikken bu kapasitif düğmelerin nasıl çalışacağı hakkında daha Çok bilgi veriyor. Bilindiği üzere eski iPhone modellerinin anne ekran düğmesi de birebir yapıdaydı ve Aygıt kapalıyken ya da pil bittiğinde bu düğme çalışmıyordu.

Sızıntıya nazaran, kapasitif düğmeler iPhone kapalıyken ya da pili bittiğinde de tıpkı formda tetiklenecek. Apple’ın yeni modellerde var Süper Düşük Güç Modu işlemcisini yeni bir çip ile değiştirmesi bekleniyor. Düşük Güç Modu, halihazırda telefonun pili bittiğinde Apple Hisse’yi kullanmak ve Cihazımı Bul işlevi ile aygıtı takip etmek için Bluetooth’u kullanmak üzere Ufak misyonları yerine getirebilirken, bu yeni çip Fazla daha fazlasını yapacak.

Sızıntıya nazaran iPhone 15 Pro’nun yeni mikroçipi, “telefonun pili bitik ya da telefon kapalı durumdayken kapasitif düğmelere basıldığını, basılı tutulduğunu anında algılayabilecek ve hatta yeni ses açma/kapama düğmesi, aksiyon (zil sesi anahtarı) düğmesi ve Sıkıntı düğmesiyle kendi 3D Touch sürümünü algılayabilecek.”

Peki, işlemci iPhone 15 Pro’nun kapasitif düğmeleri için nasıl çalışacak?

  • Güç açıkken: kapasitif ses, Güç ve hareket düğmeleri;
  • Güç kapalıyken: kapasitif ses, Sıkıntı ve aksiyon düğmeleri. NFC, LE Bluetooth, LE-UW çipi ve Taptic Engine Geri bildirimini çalıştırır;
  • Pil bittiğinde: kapasitif ses, Güç ve süreç düğmeleri. Apple Pay Express kartı. NFC, LE Bluetooth ve LE-UW çiplerini çalıştırır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir