Nokia, uydumuz Ay’a 4G bağlantısını taşımak için çalışıyor

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Mar 31, 2023 Yorum Yok

Ay’a gidecek bir sonraki insan ziyaretçiler, Nokia’nın uydumuzu 4G kontağıyla donatma planı sayesinde birbirleriyle özçekimlerini paylaşabilecekler. CNBC tarafından bildirildiği üzere Fin telekomünikasyon devi, Ay’a 4G getirme çalışmalarında Kıymetli adımlar atmış durumda.

Her şey planlandığı üzere giderse, ABD’li Uzay firması Intuitive Machines, Nova-C aya iniş aracını bir SpaceX roketiyle gönderdiğinde, beraberinde Nokia’nın anten donanımlı baz istasyonunu da taşıyacak. Nokia baş mühendisi Luis Maestro Ruiz De Temino‘nun aktardığına nazaran, ona güneş gücüyle çalışan bir gezici eşlik edecek.

De Temino, baz istasyonu Shackleton kraterine ulaştığında, Ay’da LTE teması kuracağını söylüyor.

Ay’dan özçekimler paylaşma fikri eğlenceli olsa da, Gaye Doğal ki bu değil. Nokia, Ay’a yapılacak bir sonraki beşerli Artemis araştırma vazifesini desteklemek için bu türlü bir proje üzerinde çalışıyor. Astronotlar ağı birbirleriyle irtibat kurmak için kullanabilecekler. Bunun yanı Dizi vazife denetimi ile de daha sağlıklı irtibat kurulması Mümkün olacak. Ayrıyeten gezici uzaktan Denetim edebilecek ve gerçek vakitli olarak görüntü ve telemetri datalarını Dünya’ya Geri aktarabilecek.

Bu ortada roketin ne Vakit fırlatılacağına dair somut bir tarih açıklanmış değil. Ama analistlerin 2023’ü “iyimser bir hedef” olarak gördükleri söyleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir