Apple, USB-C bağlantısına sahip cihazlarının seri üretimine başladı, ilk sırada AirPods ve şarj kabloları var

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar May 01, 2023 Yorum Yok

AB maddeleri USB-C ilişki noktasını Türlü elektronik aygıtlar için Mecbur hale getirdiği için Son iPhone’lara da USB-C gelecek. Şirketin USB-C ilişki noktası için MFi (Made for iPhone) programını devreye aldığı biliniyor.

Konu yalnızca iPhone ile de hudutlu değil. AirPods şarj kutusu, MagSafe pil paketi, EarPods ve şarj kabloları da iç olmak üzere Apple’ın kendi aksesuarlarının da üniversal konektöre geçmesi gerekiyor.

Şirketin bu taraftaki çalışmaları internete sızdı. Buna nazaran Apple, MFi özellikli USB-C EarPods ve USB-C şarj kabloları için bir mühlet Evvel seri üretime başladı.

Apple, 2016 yılında iPhone 7‘nin piyasaya sürülmesiyle Bir arada 3,5 mm ses jakının fişini çekmişti. Şirket, iPhone 8 ve iPhone X piyasaya sürülene kadar Lightning tabanlı EarPods’u (şu anda 429 TL’ye farklı olarak satılıyor) perakende kutusunun içinde sundu.

Apple yıllar boyunca USB-C’yi ekosistemine iç etmek için teşebbüslerde bulundu. Şirket, iPad serisine USB-C’yi getirmiş ve Apple Watch ile Bir arada USB-C şarj cihazını kullanıma sunmuştu. Lakin Yeniden de amiral gemisi eserlerini buna iç etmemişti. Artık ise bu geçişi yeni Yasa doğrultusunda yapmak durumunda kalacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir