Apple Watch’un Siri’si boks talimatlarını yanlış anladı; spor salonunu polisler bastı

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 20, 2023 Yorum Yok

Avustralyalı bir şahsî antrenörün Apple Watch’u, Alelade bir idman sırasında 15 polisi, kuşkulu bir silahlı çatışma ihbarıyla “olay yerine” çağırdı.

Bildirilene nazaran Sidneyli Jamie Alleyne, elindeki idman yastıklarına yumruk atan bir müşteriyle boks idmanı yapıyordu. alıcı yastıklara vururken, Alleyne’nin bileğinin saatine yaptığı basınç nedeniyle Siri devreye girdi ve bundan sonra olanlar oldu. Alleyne, saati kolundan çıkardı ve kenara koydu.

Alleyne, müşterisine “1-1-2” üzere makul yumruk kombinasyonlarını uygulaması için talimatlar vermeye devam etti. Bu talimatlar, müşterinin yumrukları kalitesi hakkında açıklamalar içeriyordu. ancak birebir vakitte bir acil telefon numarasıydı da…

Alleyne’in haberi olmadan, Siri kendi sonucuna vardı ve acil numarasını aradı. Kısa müddet sonra polis ve ambulanslar, Alleyne’nin eğitim verdiği spor salonuna akın etmeye başladı.

Alleyne, polislerin fotoğraflarını Instagram’da yayınladı. Daha sonra haber sitesi news.com.au’ya yaptığı açıklamada, olayın akabinde Apple Watch’ında Siri’yi periyot dışı bıraktığını söyledi. Ayrıyeten, yanlış bir ihbar da olsa, polisin reaksiyon suratından etkilendiğini belirtti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir