“Sessiz Mod” ve fazlası: Instagram’a yeni özellikler geliyor

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 20, 2023 Yorum Yok

Instagram, ortalarında yeni bir Sessiz Mod da iç olmak üzere, kullanıcılara uygulama üzerinde daha Çok Denetim sağlamak için tasarlanmış bir Küme özellik sunuyor.

Sessiz Mod, telefonunuzun Rahatsız Etmeyin ayarına benzeri bir formda çalışıyor. Faal olduğunda, Instagram aygıtınıza bildirim göndermiyor. Ayrıyeten profilinizde “sessiz modda” olduğunuza dair bir not görüntüleniyor ve size ileti göndermeye çalışan herkes, uygun olmadığınızı belirten otomatik bir Cevap alıyor.

Sessiz Modu günün muhakkak saatlerinde otomatik olarak aktifleşecek formda ayarlamak mümkün. Bu saatlerin dışına çıktığınızda, Instagram bildirimlerinizin özetinden oluşan toplu bir bildirim gönderiyor.

Sessiz Modu herkes kullanabiliyor, lakin şirket, Özellikle gençlerin gece geç saatlerde haber akışlarında gezinmek için Fazla Vakit harcadıklarını ayrım etmeleri durumunda bu özelliği etkin edebileceğini söylüyor. Sessiz Mod, bugünden itibaren Avustralya, Kanada, İrlanda, Yeni Zelanda, Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık’ta kullanılabilir hale geldi. öteki bölgelere gelmesi de uzun sürmeyecektir.

Instagram, yeni Sessiz Modun yanı sıra, insanlara platformda gördükleri fotoğraflar ve görüntüler üzerinde daha Çok Denetim sağlamak için tasarlanmış bir Küme özellik daha getiriyor. Artık, uygulamaya size önerilmesini istemediğiniz içerik tiplerini bildirmeniz Mümkün olacak. Keşfet sekmesinden başlayarak, Instagram’ın içerik algoritmasını şekillendirmek için apansızın Çok kutucuk seçebilir ve “İlgilenmiyorum”a dokunabilirsiniz. Bu özellik, gönderileri aradığınızda gördüklerinizi de etkileyecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir