Apple, yeni iPhone SE modeli için son kararını verdi

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Mar 01, 2023 Yorum Yok

Apple, analistlerin Apple’ın SE 4 üzerindeki çalışmayı iptal ettiği savını ortaya atmasından sadece bir ay sonra, SE serisi ile ucuz iPhone’lar üretmeye Geri dönmüş üzere gözüküyor.

Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın alt uç aygıtlar serisinde yeni bir telefon sunma planlarını başlangıçta iptal ettikten sonra tekrar iPhone SE 4 planlarına döndüğünü söyledi. Bu yeni, düşük kaliteli ve biraz daha ucuz telefon 2024’te piyasaya sürülecek.

Yeni iPhone SE’nin evvelki sürümlerin LED ekranı yerine 6.1 inç OLED ekranla geleceği söyleniyor. 4,7 inçlik bir ekrana sahip olacak telefonun, evvelki sürümlerine nazaran Aka ve Değerli bir adım atacağı rahatlıkla söylenebilir. Bu ekranın iPhone 14 ile birebir boyutta olması, SE’nin nihayet sürümüyle ilgili en Aka şikayetlerden birini gerini bırakabilir.

Ancak haberler, Apple’ın 5G irtibatını şirket içine getirme teşebbüsüne de Farklı bir nazar sunuyor. Kuo’nun söylediğine nazaran, yaklaşmakta olan bu aygıt, Apple’ın kendisi tarafından tasarlanan bir 5G Temel bant çipini içerecek. Kuo, Apple’ın kendi çipinin sırf 6 GHz altı frekansları desteklediğini yazdığından Dolayı bu 5G yeteneğinin biraz daha sonlu olacağı varsayım edilebilir.

Apple analisti, “Öngörülebilir gelecekte Qualcomm’un Apple siparişlerindeki Değerli düşüş kaçınılmaz bir sonuçtur” diye yazıyor.

Özellikle Qualcomm CEO’su Cristiano Amon’un MWC sırasında bir röportajda Apple’ın kendi çiplerini geliştiriyor olması gerektiğini söylemesinin akabinde, bu yeni telefon ve çip düşünülenden daha Değerli bir test olabilir.

Apple’ın piyasaya sürdüğü nihayet bütçe dostu iPhone SE kalın çerçevelere ve bir anne ekran tuşuna sahipti. iPhone 13 ile birebir çipi, yani 5G takviyesini de içeren A15 Bionic’i içeriyordu.

Sıradaki SE nasıl özelliklerle gelirse gelsin, muhtemelen anne çizgi iPhone’ların türevi olacaktır. Yeni nesil iPhone 15’in daha yeni güncellenmiş bir Bionic çipe sahip olması bekleniyor, bu nedenle SE’de kullanılacak her donanımın, emsal halde öbür düşük-orta Sınıf telefonlara karşı rakip olacak düzeyde olacağı iddia edilebilir. Lakin muhtemelen Fazla yeterli bir kamerası olmayacak ve FaceID üzere diğer özelliklerden mahrum kalabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir