Renkli kağıt benzeri ekran teknolojisi: NXTPAPER 2.0 tanıtıldı

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Mar 01, 2023 Yorum Yok

TCL bu Yıl Taşınabilir Dünya Kongresi’ne bir sıra bütçe dostu yeni donanımla Geri döndü. Tanıttığı aygıtların yanı Dizi şirket, NXTPAPER 2.0 ismini verdiği, renkli kağıt gibisi ekran teknolojisinin yeni bir versiyonunu geliştirdiğini de duyurdu.

TCL, evvelki sürümle karşılaştırıldığında NXTPAPER 2.0‘ın 500 nit’e kadar yüzde 150 daha Çok parlaklık sağladığını ve böylelikle gün boyunca dışarıda kullanmayı kolaylaştırdığını söylüyor. Şirket, donanım seviyesinde filtreleme sayesinde teknolojinin TÜV onaylı mavi Fer azaltma seviyelerini aştığını tez ediyor.

TCL, bu teknolojinin renk doğruluğunu korurken ve ekran sararmasını önlerken göz sıhhatinizi müdafaaya Yardımcı olabileceğini söylüyor. Ekranın renk sıcaklığı da vakte ve ortama nazaran otomatik olarak ayarlanacak.

Kullanıcılar yakında NXTPAPER 2.0’ı yeni bir TCL tablette deneyimleyebilecekler. NXTPAPER 11, 11 inç, 2K ekrana sahip olarak geliyor. TCL bu tableti, renkleri “daha yürekli ve daha gerçekçi” hale getiren AI Visual Boost isimli bir Özellikle donattığı söylüyor. Android 13 işletim sistemli ve 8 sekiz çekirdekli bir işlemci ile çalışan tabletin ön ve arka kameraları 8MP çözünürlüğünde olurken, tablette 4 hoparlör, çift mikrofon ve 8.000mAh batarya yer alıyor . 462gr. tartıya sahip olan tablet 249 dolardan başlıyor ve birinci olarak mayıs ayında Avrupa’da satışa sunulacak.

TCL TAB 11

TCL’in bir öteki duyurduğu tablet de TCL TAB 11 oluyor. TCL TAB 11, 2K NXTVISION ekrandan oluşuyor ve 11 inç büyüklüğünde manzara sunuyor. Bunun dışında NXTPAPER 11 ile benzeri özelliklere sahip. Bu tablet de mayıs ayında satışa sunulacak ve fiyatı 179 dolardan başlayacak. Tabletin LTE’li versiyonu ise 209 dolardan başlayacak. Tabletlerin Türkiye fiyatları ise şimdi belirli değil.

TCL’in telefon cephesinde de yenilikler var. TCL 40 XE 5G isimli modeli şirketin en yeni telefonu oluyor. 5G dayanağına sahip olan telefonun fiyatı ise epeyce savı. 169 dolar fiyat etiketine sahip olan TCL 40 XE 5G, 90Hz yenileme suratına ve 180Hz dokunmatik örneklemeye sahip 6,56 inç HD+ ekrana sahip. arka kamera dizisinde 13MP anne kamera ve 2MP derinlik ve makro sensörleri bulunuyor. Ön tarafta ise 8MP lens bulunuyor. Telefon 2.2GHz sekiz çekirdekli işlemciye ve 4GB RAM’e sahip. Yalnızca 64GB depolama alanı var, lakin microSD aracılığıyla 1TB daha ekleyebilirsiniz. 40 XE 5G haziran ayında satışa sunulacak. Türkiye tarihi şimdi aşikâr değil.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir