Apple’dan detaylı rapor: 2 milyon dolarlık dolandırıcılığı böyle önlediler

Reklam Ajansları, SMM Paneller May 18, 2023 Yorum Yok

Apple, yayınladığı ayrıntılı bir raporla App Store platformun yönergeleri ve denetimlerinin kullanıcıları nasıl koruduğuna dair bilgiler verdi. Rapor, şirketin 2022 boyunca AppStore’daki sahtekarlığı ve berbata kullanımı önlemekte nasıl tesirli olduğunu vurguluyor.

Apple’ın açıkladığı sayılara nazaran; potansiyel olarak sahtekarlık içeren 2 milyar doların üzerinde süreç engellendi ve App Store için belirlenen Emniyet ve saklılık standartlarını karşılayamayan 1.7 milyar uygulama başvurusu reddedildi. App Store, sürecinin dört kısmı olan hesap dolandırıcılığı, uygulama incelemeleri, değerlendirmeler ve ödemeler hakkında ayrıntılı bilgiler sunuyor.

Hesap dolandırıcılığı, Apple’ın potansiyel sahtekarlık faaliyetleri nedeniyle geliştirici hesaplarını kapattığı bir alan. Apple bu hesapların oluşturulmasını engellemesi sayesinde, sahtekarlık faaliyetleri 2021’e nazaran neredeyse %50 azalmış görünüyor. Ayrıyeten Apple, yasadışı uygulama mağazalarından yaklaşık 57.000 uygulamanın engellendiğini de belirtiyor.

Uygulama incelemeleri kısmına geldiğimizde, Xcode’a entegre edilen otomatik denetimlerin olduğunu görüyoruz. App Store Connect, platforma yüklenen uygulamaların yetkilendirilmiş teknolojileri kullanmasını ve en az ihtiyaçları karşılamasını sağlamak için otomatik denetimler gerçekleştiriyor. Daha sonra, bu uygulamalar manuel inceleme için uygulama inceleme takımına yönlendiriliyor ve grup haftada 100.000’den Çok başvuruyu inceliyor. ek olarak, finansal Yönetim platformları üzere görünen lakin Aleni bir formda kullanıcıyı dolandırmaya yönelik bir uygulamaya dönüşebilen uygulamaları da reddettiğini belirtiyor.

Değerlendirmeler kısmı, platformdan Düzmece değerlendirmelerin ve yorumların kaldırılmasını kapsıyor. Bu, Düzmece kullanıcılardan yahut bot hesaplardan gelen aldatıcı değerlendirmelerin ve yorumların sistemden çıkarılmasını sağlıyor.

Apple ayrıyeten, ödemeler ve kredi kartı dolandırıcılığına da değiniyor ve neredeyse 943.000 uygulamanın Apple Pay ve StoreKit üzere inançlı ödeme teknolojilerinden yararlandığını söylüyor. 2022’de, yaklaşık 3.9 milyon çalıntı kredi kartının kullanılması engellenmiş ve 714.000 hesabın tekrar süreç yapması yasaklanmış. Bu engellenen süreçlerin Yekün pahası ise 2,09 milyar dolar civarında.

Apple, makaleyi Üzücü niyetli insanlara karşı stratejisini nasıl geliştirdiğine dair kimi içgörülerle sonlandırıyor. çok fazla bilgi vermeden, stratejilerini geliştirmek için AppleCare aramaları da iç olmak üzere Çeşitli kaynaklar kullandığını belirtiyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir