Apple’dan iOS arabirimini kullanan iPhone ve iPad’ler için kişiselleştirme aracı geliyor

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Kas 11, 2022 Yorum Yok

İkinci iOS 16.2 beta sürümünde bulunan ipuçları, Apple’ın yeni bir mod aracılığıyla iPhone ve iPad’lerin kullanıcı arabirimini (UI) isteyenler için daha da kolaylaştırmaya çalıştığını gösteriyor.

Özel Erişilebilirlik Modu olarak isimlendirilen yeni mod, birinci olarak 9to5 Mac tarafından keşfedildi. İkinci iOS 16.2 beta şu anda Apple Geliştirici Programı aracılığıyla indirilebiliyor, lakin yeni modu şu anda kullanmak Mümkün değil. Bu, özelliğin piyasaya sürülmekten Fazla Irak olduğu yahut Apple’ın sadece denediği bir şey olduğu manasına gelebilir. Yine de, şirketin kullanıcı tabanı için erişilebilirlik özellikleri üzerinde çalışmaya devam ettiğinin Kıymetli bir işareti olarak öne çıkıyor.

Bildirilene nazaran özel Erişilebilirlik Modunun maksadı, arayüzlerini Fazla karmaşık bulan bireyler için iPhone ve iPad’leri daha “kullanıcı dostu” hale getirmek. Mod, insanların kullanıcı arayüzünün tertibini bir ızgara yahut liste üslubuna değiştirmesine İmkan tanıyor. anne ekranda metin ve uygulama simgeleri Fazla daha Aka hale getirilebilir. Ayrıyeten Acil Servisler Düğmesi üzere belli SOS özelliklerine süratli erişimi aktifleştirebilirsiniz.

9to5 Mac’in söylediğine nazaran, tıpkı aygıtı kullanan diğer şahısların ayarları değiştirmesini engellemek için bir şifre oluşturmanıza da İmkan tanınıyor. Yan yahut anne Ekran düğmesine üç Defa dokunmak, özel Erişilebilirlik Modunu aktifleştirebilir ve periyot dışı bırakabilir.

Mod, uygulamaların ve anne Ekran’ın dizaynını Önemli ölçüde kolaylaştırıyor ve öğeleri büyütmeye odaklanıyor üzere gözüküyor. Yeni bir sıhhat widget’ı, kullanıcılara ilaçlarını almalarını hatırlatacak. Müzik uygulamasındaki yeni animasyonlar, müziğin çalındığını yahut duraklatıldığını belirtmek için müzik manzarasını tekrar boyutlandırıyor.

Kısa mühlet Evvel yayınlanan bir Power On bülteninde, Apple haber kaynağı Mark Gurman, iOS 16.2 ve iPadOS 16.2’nin resmi olarak Aralık ayının ortalarında yayınlanmasını beklediğini söyledi. Bu güncellemeler ile, kullanıcılar uzun vakittir beklenen Freeform uygulamasını ve Stage Manager’ın bir sonraki sürümünü kullanabilecek. Ayrıyeten Gurman, iOS 16.3’ün çıkış tarihinin 2023’ün birinci çeyreği içinde olduğuna da işaret etti…

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir