Apple’ın “buzdolabı – tost makinesi” teorisi, yeni Mac Pro ile tarih olabilir

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 12, 2023 Yorum Yok

Apple, uzun bir müddettir dokunmatik ekranları Mac’lerine entegre etmeyi reddediyor. 2010 yılında, Apple’ın kurucusu Steve Jobs, Mac’lere dokunmatik ekran eklemenin “ergonomi açısından korkunç” olduğunu söylemişti. Ve 2012’de Apple CEO’su Tim Cook, tabletlerin ve dizüstü bilgisayarların karıştırılmasını ekmek kızartma makinesi ve buzdolabının birleştirilmesine benzetti. O sırada yaptığı yorumda “bir tost makinesi ve bir buzdolabını bir ortaya getirebilirsiniz, lakin bu şeyler muhtemelen kullanıcıyı mutlu etmeyecektir” demişti.

Ama artık, şirketin Mac serisine dokunmatik ekranlar eklemeye çalıştığı bildiriliyor. Bu da Apple’ın on yıldan uzun bir mühlet sonra eski sözlerinden Geri adım attığı manasına geliyor. Bahse yakın bireylerden alıntı yapan bir Bloomberg haberine nazaran, Fazla sayıda Apple mühendisinin projede yer alması, şirketin dokunmatik olarak Denetim edilebilen Mac’ler üretmeyi Önemli olarak düşündüğünü gösteriyor.

Apple’ın, dokunmatik ekranları öncelikle MacBook Pro’ya iç etmek istediği ve bu ortada klasik bir dizüstü bilgisayar dizaynını korumak istediği söyleniyor. Fakat bunun 2025’ten Evvel olması beklenmiyor. Dokunma dayanağının, Vakit içinde diğer Mac modellerini kapsayacak biçimde genişletimesi de Muhtemel olabilir.

Cupertinolu teknoloji devi, MacBook Pro yenilemesiyle uyumlu olarak ekranları için OLED paneller kullanmayı da planlıyor. Şu anda şirket, Mac’lerinde LCD ekranlar kullanıyor. Lakin Apple Watch ve iPhone’lar OLED kullanıyor. OLED ekrana sahip birinci iPad Pro’nun ise 2024’ün birinci yarısında piyasaya sürüleceği söyleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir