Apple’ın en küçük bilgisayarı: Mac mini nedir? Mac mini alınır mı?

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Kas 14, 2022 Yorum Yok

Mac Eser serisi geçtiğimiz yıllar içerisinde Aka ölçüde değişti. Yeni özellikler ve yeteneklerle donatılmış, yenilenmiş donanım modülleri ile büsbütün yeni Mac’lerin satışa sunulduğunu gördük. Lakin gelen Tüm bu yeni Mac’lerle birlikte, Mac küçük modeli de güçlenerek hayatına devam ediyor. Peki Mac küçük tercih edilebilecek bir seçenek mi? Mac küçük satın alınır mı?

Mac küçük nedir?

Mac küçük, ABD’de 699 dolardan başlayan fiyatlarla Apple’ın en Müsait fiyatlı Mac masaüstü bilgisayarı. Türkiye’de ise 14.199,00 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

Mac küçük’ün en yeni modeli 2020 yılında M1 çipinin tanıtılmasıyla birlikte sunuldu. Yetenekli özellikleri, kompakt tasarımı ve sağlam bir temas noktası yelpazaesini bir ortaya getiriyor. Apple Mac küçük’ü birinci Sefer 2005 yılında piyasaya sürdü ve o vakitten beri birinci Sefer Mac kullanmaya başlamak isteyenler için kusursuz bir Eser seçeneği haline geldi.

Mac mini’nin en Aka avantajının boyutları olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz: Apple’ın en Ufak masaüstü modeli olarak öne çıkıyor. Bu sayede masanızda Çok yer kaplamazken, bir kenara kaldırılması da epeyce kolay oluyor.

Mac mini’nin beraberinde bir fare, klavye yahut ekranın olmaması kimi şahıslar tarafından negatif bir durum üzere görülebilse de, aslında istediğiniz çevresel donanımları kullanmanıza İmkan sağladığı ve sizi Mecbur olarak belli bir sete sınırlamadığı için Aka bir avantaj olarak da görülebilir. Ayrıyeten, Şayet zati bu çevresel donanımlara sahipseniz, yalnızca kasa fiyatını ödediğiniz için Mac mini’nin satış fiyatını göreli olarak düşük tutmaya Yardımcı oluyor.

Bunların yanı sıra, Mac mini’de kullanılan M1 çipi, performans ve verimlilik açısından çeşidinin en güzel örneklerinden biri olarak öne çıkıyor. Mac küçük, 8 çekirdekli CPU ve 8 çekirdekli GPU ile Temel M1 çipine sahip. M1’in Birleşik hafıza mimarisini kullandığı göz önüne alındığında, aygıtı göründüğünden daha uygun olan 16 GB’a kadar RAM ile de yapılandırmanız da mümkün.

Mac küçük dezavantajları

Tabii ki Tüm bu avantajlarının yanında Mac mini’nin birtakım dezavantajları da bulunuyor.

Örneğin M1 Mac küçük ile apansızın Çok ekran kullanırken zorluk yaşayabilirsiniz. M1 çipinin yalnızca bir harici ekranı destekliyor olmasından ötürü, apansızın Çok ekran kullanmak için bir USB-C girişi ve HDMI girişini kullanmanız gerekiyor.

Yukarıda bahsedildiği üzere, fare, klavye ve ekran üzere harici donanımların Aygıt ile birlikte verilmemesi bir avantaj olabilirken, birebir vakitte bir dezavantaj olarak da öne çıkıyor. Şayet esasen bu donanımlara sahip değilseniz, bunları farklı olarak almanız gerekiyor ve bu da maliyetinizi arttırabilir.

Tasarım tarafına baktığımızda da MacBook Air ve MacBook Pro’nun yeni dizaynlara kavuşmasına Karşın Mac küçük şimdi bir tasarım yeniliği geçirmedi. Bu yüzden hâlâ Apple’ın dahili donanımı kullanması için Gerekli olandan daha Aka bir boyuta sahip. Yani, M1 iMac’in 2021 yılında yenilendiğinde olduğu üzere, Mac küçük de bir sonraki Aka güncellemesi ile Önemli bir tasarım değişikliği ve incelme geçirebilir.

Mac küçük alınır mı?

Eğer Ufak ve nispeten daha Müsait fiyatlı bir Mac bilgisayar almak istiyorsanız, Mac küçük Alışılmış ki âlâ bir seçenek olacaktır. Lakin biraz bekleyip “muhtemel yeni güncellenmiş modeli” görmeyi de seçebilirsiniz. Çünkü Mac küçük’ün 2 yıldır güncellenmediği unutulmamalı…

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir