iPhone 14’ün beklenen özelliği nihayet devreye giriyor: Acil SOS nedir?

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Kas 14, 2022 Yorum Yok

Apple, Eylül 2022’de iPhone 14 serisini tanıtırken, ön plana çıkan yeniliklerin başında uydu üzerinden Acil SOS geliyordu. Lakin bu özellik, şimdiye kadar kullanıma girmedi. Bu ayın ilerleyen günlerinde ise iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro yahut iPhone 14 Pro Max sahipleri, Son bu özelliğe sahip olacak üzere görünüyor.

Uydu aracılığıyla acil durum sinyali vermek, hücresel ve Wi-Fi kapsama alanı dışındayken acil durum ve GPS pozisyonunuzla ilgili detayları içeren bir SOS bildirisi göndermenize İmkan tanıyan bir özellik. Apple, ABD ve Kanada’daki kullanıcıların bu özelliğe birinci olarak “bu ayın sonunda” erişeceklerini söylüyor.

Acil SOS özelliği nasıl çalışıyor?

Apple, uydu üzerinden Acil SOS özelliğinin yakında kullanıma sunulacağını duyurmanın yanı sıra, ABD uydu altyapısına 450 milyon dolarlık yatırımla ilgili detayları paylaştı. Finansmanın birden fazla, uydu ve yer istasyonları ağıyla Globalstar’a gidiyor ve iPhone 14 kullanıcılarına acil servisle ilişki kurma imkanı sağlıyor. Bir kullanıcı acil durum SOS’u gönderdiğinde, ileti, iletisi acil servislere yahut Apple tarafından eğitilmiş uzmanlara iletmek için yer istasyonlarına Geri gönderen 24 düşük dünya yörüngeli uydudan birine gidiyor.

Uydu üzerinden Acil SOS, bütün iPhone 14 kullanıcılarının iki Yıl boyunca fiyatsız olarak yararlanabileceği bir hizmet. Apple, özelliğin fiyatını yahut belirtilen müddetin ötesinde kullanıma sunulup sunulmayacağını şimdi açıklamadı. Öte yandan, iPhone 14’e Özel Öbür bir Emniyet özelliği olan çarpışma algılama özelliği rastgele bir sınırlama olmaksızın fiyatsız olarak sunuluyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir