Apple’ın iPhone’larındaki Lightning’i öldürmek zorunda kalacağı tarih belli oldu

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 09, 2023 Yorum Yok

Gelecekteki iPhone’lar da iç olmak üzere, Avrupa Birliği’nde satılan yeni telefonların kablolu şarj için USB-C kullanma zaruriliği için Kesin tarih en sonunda muhakkak oldu. Buna nazaran Apple, kendisini 28 Aralık 2024 günü için hazırlamak zorunda.

AB’nin yeni USB-C mevzuatı, bloğun resmi gazetesinde yayınlanarak resmi olarak bağlayıcı hale geldi. Artık kuralların 20 gün içinde resmi olarak yürürlüğe gireceğini ve AB Üye devletlerinin bunları Ulusal Yasa olarak uygulamak için en Çok 24 ayları olacağını biliyoruz.

Belirlenen tarih, siyasetçilerin evvelki iddialarıyla uyumlu gözüküyor, lakin şimdiye kadar, AB mevzuatının her bir modülünün geçmesi gereken evre sayısı sebebiyle Kesin tarih belirli değildi. Üyeler, Haziran ayında mevzuat üzerinde birinci mutabakata vardıklarında, yasanın “2024 sonbaharında” uygulanacağını duyurdular, fakat Ekim ayında yapılan bir basın açıklaması, kuralların “2024’ün sonunda” uygulanacağını söylemişti.

Yeni mevzuat, telefonların yanı Dizi tabletler, dijital kameralar, kulaklıklar ve taşınabilir görüntü oyun konsolları üzere aygıtlar için de geçerli olacak. Gelecekte dizüstü bilgisayarlar da kapsanacak, lakin bu Nisan 2026’ya kadar geçerli olmayacak. Kurallar sadece kablolu şarj sunan aygıtlar için geçerli, yani sırf kablosuz olarak şarj olan aygıtlar USB-C kullanmaya zorlanmayacak.

Henüz USB-C’yi benimsememiş en Aka telefon üreticisi olan Apple, yeni kurallara uymayı planladığını daha Evvel kamuoyuna açıkladı. var duruma nazaran, teknik olarak 2025’in iPhone’larında USB-C göreceğiz. Fakat bu geçişin daha erken yapılması da Muhtemel gözüküyor.

Apple analisti Ming-Chi Kuo, firmanın bu değişikliği önümüzdeki Yıl yapabileceğini sav ediyor. Bloomberg ise şirketin ilişki noktasını kullanarak testler gerçekleştirdiğini doğruladı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir