Google, Chrome’un sistem kaynaklarını sömürmesini engelleyecek iki yeni özellik sunuyor

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 09, 2023 Yorum Yok

Microsoft Edge yakın vakitte en tanınan tarayıcı olmayabilir. Fakat Yine de, Uyuyan Sekmeler özelliğinin ve Verimlilik Modu’nun onu öteki yaygın seçeneklerden daha İlgi alımlı bir tarayıcı haline getirdiğini söylemek mümkün. Chrome’un Edge’e karşılığı da Fazla gecikmedi. Google, tarayıcısı için Ayrılmış Bellek ve Enerji Tasarrufu modlarını tanıttı.

Masaüstü platformları için Chrome ‘un en yeni sürümü iki yeni performans ayarı sunuyor. Resmi Google Blog’da yayınlanan bir gönderiye nazaran, bu ayarlar tarayıcının yaklaşık %40 daha az hafıza harcarken sekmelerinizin problemsiz bir formda çalışmasını sağlıyor.

Edge’deki Uyuyan Sekmeler üzere (Microsoft, tarayıcının sırf Eylül ayında 1,3 milyardan Çok sekmeyi uyku moduna geçirdiğini söylüyor), Chrome, aktif olmayan sayfaları dondurmak ve bilgisayarınızın daha kritik yahut oyun oynamak yahut görüntü düzenlemek üzere kuvvetli misyonlar için belleği yine ayırmasına müsaade vermek için hafıza koruyucusunu kullanacak.

Google Chrome’da Güç Tasarrufu aygıtınız pili %20’ye ulaştığında otomatik olarak çalışacak. Şirket bu özelliğin nasıl çalıştığına yahut nasıl tesirli olduğuna dair derinlemesine bir İzah yapmış değil. Fakat süslü grafikler, animasyonlar ve görüntüler içeren web sitelerinde sonlu arka plan aktiviteleri ve azaltılmış görsel efektler göreceğiz.

Google, bütün müşterileri Biricik bir ayarla tatmin edemeyeceğinin farkında. Bu nedenle, yeni modlar, Chrome’un asla uyku moduna geçirmemesi gereken web sitelerini seçme yeteneği üzere ek özelleştirmeler içeriyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir