Apple’ın yeni işlemcileri M2 Pro ve M2 Max tanıtıldı

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 18, 2023 Yorum Yok

Apple, birinci M1 işlemcisini 2020’de piyasaya sürdü ve kendi işlemcisi olan M1’i Vakit içinde geliştirmeye devam etti. Sonrasında onu M2 takip etti. Ve artık sahneye M2 Pro ve M2 Max çıktı. Apple, Yeni M2 işlemcilerin performans ve verimlilik güncellemeleri sağladığını söylüyor. Hatırlanacağı gib, 2021 yılında da M1 işlemcilerin güncellenmesi ile M1 Pro ve M1 Max tanıtılmıştı.

Apple M2 Pro özellikleri

Yeni duyurulan MacBook Pro ve Mac küçük’te bulunacak olan M2 Pro, 5 nanometre süreç teknolojisi ile üretiliyor. İşlemci M1 Pro’dan yüzde 20 daha Çok ve M2’nin iki sert transistör kullanılarak üretildi.

M2 Pro’nun Temel özellikleri ortasında 200 GB/s’ye varan birleşik hafıza bant genişliği ve 32 GB’a varan düşük gecikmeli birleşik hafıza bulunuyor. Ayrıyeten sekiz yüksek performanslı çekirdek ve dört yüksek verimli çekirdekten oluşan 10 yahut 12 çekirdekli CPU’lar içeriyor ve M1 Pro’ya nazaran yüzde 20 performans artışı sağlıyor.

M2 Pro’daki GPU, daha Aka bir L2 önbelleği ve evvelki kuşağa nazaran yüzde 30’a kadar artan grafik performansı vaat ediyor. M1 Pro’dan üç Çok olmak üzere, 19 adede kadar çekirdekle yapılandırılabiliyor.

Apple’a nazaran yeni işlemcilerin Photoshop performansı, Intel i9’dan daha yüksek.

Apple M2 Max özellikleri

Öte yandan M2 Max, en yeni MacBook Pro modellerine Özel ve M1 Max’ten 10 milyar ve M2’den 3 kat daha Çok olmak üzere 67 milyar transistör içeriyor. M2 Pro’nun iki sert ve M2’nin 4 sert olan 400 GB/s birleşik hafıza bant genişliği ile geliyor ve 96 GB’a kadar birleşik belleği destekleyebiliyor.

M2 Pro ile birebir 12 çekirdekli CPU’yu içeriyor, fakat asıl ayrım GPU tarafında görülüyor. M2 Max 38 çekirdeğe kadar çıkıyor ve ayrıyeten daha Aka L2 önbellekle geliyor. Bu, grafik suratlarının Apple’ın profesyonel bir dizüstü bilgisayar için dünyanın en kuvvetli ve verimli çipi olduğunu sav ettiği M1 Max’ten yüzde 30’a kadar daha süratli çıkmasına İmkan tanıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir