Araç anahtarları, okuma modu ve fazlası: Google, Android için heyecan verici yenilikler sunmaya başlıyor

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 09, 2023 Yorum Yok

Google, akıllı telefonlar ve tabletler ile Wear OS aygıtları için Değerli Android yeniliklerini duyurdu.

Google’ın söylediğine nazaran bu özelliklerden biri görmeyen, az gören yahut disleksik şahıslar için “erişilebilir bir okuma tecrübesi sunanOkuma Modu olacak. Bu özellik, yazma tipi tarzını ve boyutunu, satır aralığını ve arka plan rengini ayarlamanıza ve koyu ve Aleni modlar ortasında geçiş yapmanıza İmkan tanıyor. Ayrıyeten Hız ve ses denetimi ile Metin Okuma özelliğine sahip olacak üzere görünüyor. Okuma Modu, Google Play Store aracılığıyla Android 9.0 yahut daha yeni sürümlere sahip aygıtlara indirilebiliyor.

Önümüzdeki haftadan itibaren, görüntüleri Biricik bir dokunuşla direkt Google TV uygulamasından bir Android TV’ye yahut Google TV tabanlı akıllı TV’ye yayınlamak da Muhtemel olacak. Hatta izlerken öbür seçeneklere göz atabilecek ve aygıtınızı uzaktan kumanda olarak kullanabileceksiniz.

Dijital otomobil anahtarı paylaşımı

Bir diğer özellik ise, dijital otomobil anahtarlarını arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşmanızı kolaylaştıracak. Ayrıyeten telefonunuzun dijital cüzdan uygulamasında otomobilinize kimlerin erişebileceğini görebilir ve değiştirebilirsiniz. Bu özellik şu anda Google Pixel aygıtlarında ve iPhone’larda bulunuyor. lakin yakında Android 12 yahut daha yeni bir sürümü çalıştıran muhakkak telefonlarda da kullanılabilecek.

Google Fotoğraflar’a gelelim… Uygulama, artık Avustralyalı evli görsel sanatkarlar DABSMYLA ve Ünlü suluboya sanatkarı Yao Cheng Design‘ın yeni kolaj tarzlarını içerecek. Özelliği kullanmak için fotoğraflarınızı seçmeniz, bir tasarım seçmeniz ve manzaraları sürükleyip bırakarak sisteminizi yine ayarlamanız kâfi oluyor.

Wear OS yenilikleri

Google ayrıyeten Wear OS için de iyileştirmeler sunuyor. Bunlardan biri, sık kullanılan şahıslar ve gün doğumu ve gün batımı saatleri için döşeme seçenekleri. Wear OS için Google Keep uygulaması da fotoğrafları, çalışma arkadaşlarını ve arka plan renklerini görüntülemenizi kolaylaştırmak için güncelleniyor. nihayet olarak, Adidas Running uygulaması aracılığıyla bir idmana süratle başlamak için Google Asistan’ı kullanabilirsiniz. “Hey Google, Adidas Running ile bir koşu başlat” dediğinizde uygulama, Çabucak antrenmanınızı takip etmeye başlayacak.

Diğer dikkate değer yeni özellikler ortasında, YouTube’un yeni anne ekran Arama widget’ı ve yeni emojileri farklı çıkartma kombinasyonlarında bir ortaya getirebileceğiniz Gboard’daki Emoji Mutfağı yer alıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir