Kasım ayında en çok hangi tarayıcılar kullanıldı? İşte web tarayıcılarda inenler ve çıkanlar

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 09, 2023 Yorum Yok

Masaüstü tarayıcı pazarı göreli olarak Fazla yavaş devinim ediyor ve aylık değişiklikleri açıklamak için ekseriyetle bir yanılgı hissesi bile kâfi olabilir. Kasım 2022 raporunda da bir istisna gözükmüyor. Her tarayıcının pazar hissesinde sırf Ufak dalgalanmalar Laf konusu. Yeniden de, birkaç ayı ve yılı karşılaştırmak, genel bir eğilim görmeyi Muhtemel kılıyor. Microsoft Edge için bu eğilim çoğunlukla Olumlu olmaya devam ediyor. Edge’in masaüstü tarayıcı pazarındaki büyümesi yavaş fakat istikrarlı bir formda devam ediyor.

Statcounter’ın bildirdiğine nazaran Microsoft Edge, bir mühlet zorlandıktan sonra piyasaya sunulduğundan bu yana birinci Kez %11 hududunu geçti. Çağdaş Chromium tabanlı Edge, 0,31 puan kazanarak %11,17 pazar hissesine ulaştı. Referans olarak belirtmek gerekirse, bir Yıl Evvel Microsoft Edge yaklaşık %9,52 hisseye sahipti (yıldan yıla +1,65 artış).

Google Chrome, %66,13’lük ulaşılamaz gözüken bir hisseyle (-0,36 düşüşe rağmen) Tekrar tepede yer alıyor ve rakiplerinin hiçbiri kendisine yaklaşamıyor.

Yalnızca Mac’lerde bulunmasına karşın, Apple’ın masaüstü tarayıcısı Safari, %9,62 pazar hissesiyle (+0,26) en tanınan üçüncü seçenek olarak öne çıkıyor. Firefox dördüncü (%7,1, +0,05) ve Opera %3,3 (-0,29) ile beşinci sırada.

Masaüstü tarayıcı pazarının eski hükümdarı Internet Explorer ise bütün kullanıcıların yaklaşık %0,77’si tarafından kullanılmaya devam ediyor. Birtakım beşerler, Microsoft’un onu Fazla daha yeterli bir Edge ve yerleşik Internet Explorer moduyla değiştirmeye yönelik Daimi gayretlerine karşın, Internet Explorer’ı bırakmak istemiyor yahut bırakamıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir