Artık telefonlar daha mı sağlam olacak? Gorilla Glass Victus 2 tanıtıldı!

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 09, 2023 Yorum Yok

Akıllı telefonların ekranların koruyan Corning, yeni muhafaza teknolojisi olan Gorilla Glass Victus 2’yi tanıttı. Şirketin argümanına nazaran yeni muhafaza, bir telefonun ekranını betona düşme sonucunda bile koruyacak.

Corning, 15 Yıl Evvel kırılmaz cam yapmak için yola çıktığında ve taşınabilir aygıtlar üzerinde test yapmaya başladığında, kriter 160 gram idi ve bu da 135 gram yükündeki Özgün iPhone’u ziyadesiyle karşılıyordu. Elbette vakitle telefonlar büyüdü ve yükleri da artmaya başladı. Bugün üst segmentte gelinen nokta 206 gram tartısındaki iPhone 14 Pro, 240 gram yükündeki iPhone 14 Pro Max ya da 228 gram tartısındaki Samsung Galaxy S22 Ultra üzere modeller. Bunun karşısında da Corning’in eserini kuvvetlendirmekten Öbür talihi kalmamış olsa gerek. Bunun sonucunda de Gorilla Glass Victus 2’yi geliştirmiş.

Yeni standartta ölçüt 200 gram. Elbette bu hala en yeni telefonların “Max”, “Ultra” ve “Ultra Pro” üzere modellerin tartısının bir kısmının altında, fakat yük Corning’in test metodolojisinin değişen Biricik kısmı değil ve daha da kıymetlisi, bu Gorilla Glass da tıpkı değil.

Victus 2 yeni bir Gorilla Glass formülasyonu. 2 Yıl Evvel piyasaya sürülen Özgün Victus’tan farklı bir teknolojiye sahip olan Victus 2, şirketin açıklamasına nazaran selefinden “daha yeterli.”

Bunu testlerle de ortaya koymaya çalışan şirket, testlerinde direkt olarak beton ve asfalt üzere gereçleri kullandığını söylüyor ve savına nazaran Victus 2 bu testlerden muvaffakiyetle çıkıyor. Elbette bu testlerin doğruluğunu Victus 2’yi telefonlarda gördüğümüzde anlayabileceğiz. Tekrar de ne olur ne olmaz diye onca Nakit döktüğünüz telefonların ekranına bir muhafaza bandı taktırmak mantıklı bir seçim olacak. Çünkü ne şirketin Victus müdafaasını kullanan Samsung Galaxy S21 FE, ne de Galaxy S22 Ultra o kadar da sağlam değildi. Bunu daha Evvel sizlerle Samsung Galaxy S21 FE incelemesinde paylaşmıştık. Çabucak aşağıdaki görüntüde Samsung Galaxy S21 FE’nin nasıl kırıldığını görebilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir