Avrupa’nın 2 büyük havayolu devi, siber suçluların hedefi olduklarını açıkladı

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 10, 2023 Yorum Yok

İki Aka Avrupa havayolu şirketi, hisli alıcı datalarına Aka olasılıkla erişildiğini açıkladı.

Söz konusu iki havayolu, Air France ve KLM. Duyuruda, havayolları “şüpheli davranışı” tespit ettiklerini söyledi. Birinci raporlar direkt bir mali ziyan verilmediğini gösterse de, dolandırıcıların ikinci evre ataklarda alıcı datalarının ele geçirilmiş olabileceği söylendi.

Bildirimde, “güvenlik operasyonları takımlarımız, hesabınızla ilgili olarak yetkisiz şahısların kuşkulu davranışını tespit etti. Datalarınızın açığa çıkmasını önlemek için derhal Önlem aldık. Bilgi Güvenliği departmanımız, hesabınızla ilgili rastgele bir kuşkulu aktifliği önlemek için tedbirler almaya devam ediyor” denildi.

Saldırının gerisinde kim varsa, Aka olasılıkla alıcı isimlerine, e-posta adreslerine, telefon numaralarına, nihayet süreçlerine ve ayrıyeten kazanılan mil bakiyesi üzere Flying Blue datalarına eriştiği varsayım ediliyor.

Şirketler ayrıyeten etkilenen hesapları kilitlemiş durumda ve müşterilerin, hesaplarını kullanmadan Evvel şifrelerini güncellemeleri gerekiyor.

Havayollarının siber hatalılar için tanınan bir amaç olduğu kesin. Geçen Yıl Eylül ayında American Airlines, yetkisiz bir aktörün “sınırlı sayıda” takım üyesinin e-posta hesaplarını ele geçirdiğini bildirmişti ve 2021’in ortalarında havayolu bilgi devi SITA, Air India‘dan en az 4,5 milyon yolcuyu etkileyen bir ihlali açıklamıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir