Başı dertten kurtulamayan dev etkinlik, son darbelerin ardından tamamen iptal edildi

Reklam Ajansları, SMM Paneller Mar 31, 2023 Yorum Yok

E3 2023 için işlerin pek yeterli gitmediği aslında bir Sır değildi. Dünya’nın en Aka oyun fuarı olarak kabul edilen E3, COVID-19 salgını nedeniyle 2019’dan beri fizikî bir Faaliyet olarak düzenlenemedi. Her şey 2023 yılında yoluna girecek derken, bu Defa de aktifliğe katılmayacağını açıklayan dev isimler gündemi meşgul etmeye başladı. 13 Haziran’dan itibaren gerçekleşmesi gereken E3 fuarına katılmayacak isimlerin sayısı her geçen gün biraz daha arttı ve sonunda beklenen oldu: E3 2023 büsbütün iptal edildi!

Microsoft, Nintendo ve en nihayet olarak Ubisoft‘un Los Angeles Kongre Merkezi’de düzenlenecek aktifliğe katılmayacağını aslında açıklamıştı. Sony şimdi iştirakini onaylamamıştı. Fakat pandemi öncesinden beri E3’ün bir kesimi olmadığı biliniyordu.

IGN’den gelen nihayet gelen haber, Sega ve Tencent‘in de E3 2023’e katılmayacaklarını doğruladığını söylüyordu. Haber, daha da Çok yayıncının E3’te yer almayacağını fakat planlarını şimdi resmi olarak açıklamadığını da açıkça belirtti.

Ve sonunda, E3’ün sahibi olan ESA ve gösterinin yeni organizatörleri ReedPop, E3 2023’ün iptal edildiğini duyurmak zorunda kaldı. Açıklamaya nazaran E3 Çehre yüze bir Faaliyet olmayacağı üzere, dijital olarak da gerçekleşmeyecek. Öbür bir deyişle 2023 yılında bir E3 fuarı görmeyeceğiz.

Bu ortada Microsoft, 11 Haziran’da çevrimiçi olarak bir Xbox Games Showcase aktifliği düzenleyecek. Ubisoft 12 Haziran’da kendi çevrimiçi aktifliğini yapacak ve Los Angeles’ta farklı şirketlerden tonlarca oyunun tanıtılacağı Summer Games Fest düzenlenecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir