Netflix’in ‘ta-dum’u gibi, artık Wikipedia’nın da kendine özel sesi var: “Tüm İnsanlığın Bilgisinin Sesi”

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Mar 30, 2023 Yorum Yok

Bazen sesler, bir şirketi yahut rastgele bir şeyi tanımlamak için logolar kadar Değerli olabilir. Netflix’in ‘ta-dum’ sesi ya da Apple’ın Mac’lerinde kullandığı başlangıç sesi bunlara Örnek olarak gösterilebilir. Artık Wikipedia da kendine ilişkin ikonik bir sese sahip.

Tüm İnsanlığın Bilgisinin Sesi” olarak isimlendirilen bu ses, kitap sayfalarının dalgalanması, klavye tıklamaları ve sentezlenmiş tonlardan oluşuyor.

Wikipedia’ya Müsait bir biçimde, dört saniyelik ses topluluk kaynaklı oluşturuldu. Wikimedia Vakfı, “görsel logoların bir seçenek olmadığı projeler” için bir sesli logo bulma müsabakasına mesken sahipliği yaptı. 3.000’den Çok gönderimden sonra, Thaddeus Osborne tarafından yaratılan kitap ve klavye seslerinin akabinde gelen sıcak, Mesut notalar seçildi.

Bir Nükleer ilim Adamı olan Osborne, kazanan sesin yaratıcısı olması nedeniyle için 2.500 dolar Ödül alacak. Ayrıyeten Wikimedia, ses logosunun nihayet halini almasına Yardımcı olması için profesyonel bir kayıt stüdyosuna fiyatsız seyahat sağlayacak.

Vakıf, tamamlanmış sesi bu yılın Haziran ayına kadar kullanıma Amade hale getirmeyi amaçlıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir