Beklenen bu yenilik, sadece iPhone 15 Pro modellerine özel olmayabilir

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Nis 11, 2023 Yorum Yok

Düğmeler Laf konusu olduğunda, bütün söylentiler iPhone 15 Pro modellerinin Aka bir tasarım değişikliği yaşayacağını argüman ediyor. Apple, bu aygıtlarda fizikî düğmelerden kapasitif düğmelere geçecek ve bu, MacBook’lardaki dokunmatik farenin (trackpad) fonksiyonelliğine benzeyecek. Taptic Engine dokunsal Geri bildirim sağlayarak, size düğmelere basıyormuşsunuz hissi verecek.

Hafta sonu ise, yeni bir iPhone 15 CAD tasarımı seti internete sızdı ve Mevcut olan beklentiyi biraz değiştirdi. Bu sızıntıdaki yeni bilgiler doğruysa, yalnızca Pro modeller değil, dört iPhone 15 modelinin tamamında fizikî düğmeler yerine kapasitif düğmeler bulunacak. Tekrar de iPhone 15 ve 15 Plus, farklı bir düğme dizaynına sahip olabilir.

Twitter kullanıcısı ShrimpApplePro, iPhone 15 Pro Max’in detaylı boyutlarıyla Bir arada Twitter CAD belgelerini paylaştı. Sızıntı, arka kamera çıkıntıları, Dinamik Ada ve yeni sessize alma düğmesi üzere farklı iPhone 15 Pro Max tasarım öğelerinin boyutlarını gösteriyordu.

ShrimpApplePro, bu noktada iPhone 15 Pro Max’in kapasitif düğmelerinin bir Cin iletken dolguya sahip olduğunu ayrım etti. nihayet iPhone 15 söylentilerinde ayrıntılandırıldığı üzere, bu tasarım öğesi, düğmelerin kılıflarla çalışmasına Yardımcı olacak.

Sızıntı kaynağı, daha Çok incelemenin akabinde iPhone 15 ve 15 Plus CAD evraklarının da tıpkı tasarım öğesini gösterdiğini söylüyor. Telefonlar, düğmelerin üzerinde birebir iletken dolguya sahip olacak ve bu da, Apple’ın iPhone 15 ve 15 Plus’ta kapasitif düğmeler kullanacağını gösteriyor.

Eğer bulgu doğruysa, bu düğmelerin iPhone 15 Pro’lardaki üzere davranması gerekir. Lakin kimi farklılıklar da bulunuyor. Örneğin, iPhone 15 ve 15 Plus fizikî sessize alma tuşunu koruyabilir. Pro modellerinde ise özelleştirilebilir olduğu söylenen bir sessize alma düğmesi bulunabilir.

Ayrıca, iPhone 15 Pro’larda birleşik bir ses düğmesi bulunurken, Pro olmayan modellerde iki farklı düğme bulunuyor. Lakin ShrimpApplePro’nun bahsettiği nihayet sızıntıya nazaran Apple, her iki dizaynda da çalışacak yeni kapasitif düğmeler için yazılımı şimdiden test ediyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir