İnternette viral olan ayna sorusu: Nasıl oluyor da bu gerçek olabiliyor?

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Nis 11, 2023 Yorum Yok

Basit lakin nihayet derece şaşırtan bir ayna deneyi, TikTok ve diğer görüntü platformlarında viral hale geldi; ortaya Farklı bir sorunun çıkmasına yol açtı: Bir obje ve bir aynanın irtibatını ortalarına bir kağıt koyarak kesseniz bile, siz devinim ettikçe o objeyi nasıl oluyor da hala aynada görebiliyorsunuz?

TikTok üzerinde pek Fazla kullanıcının bunun nasıl Mümkün olduğunu sorması ile bir arada, bu viral görüntüler da aynalar hakkında konuşmak için şahane bir mazeret yaratıyor.

Sıradan bir obje olmasına Karşın ayna, olağan niyet sistemimizi kolaylıkla alt üst edebilir. Otomatik olarak yaptığımız birinci Yalın kusur, aynaların cisimleri döndürdüğünü varsaymaktır. Bu varsayımı yapmamızın sebebi, diğerlerine bakarak evrimleşmiş bir Cin olmamızdan kaynaklanıyor. Aynaya bakarken sağ elimizi kaldırdığımızda, aynadaki karşılığımız sol elini kaldırıyor üzere görünür, lakin aslında sol elini kaldırmaz, hala birebir taraftaki el kalkıyordur.

Bir ayna aslında cisimleri döndürmez

Aynaya bakarken beynimiz bunu öneriyor olsa da, buna inanmamamız gerekir. Gerçekte, bir ayna dışarıdan içe gerçek Aksine çevirir. Aynalar, dünyanın Samimi dışa bir versiyonunu gösterir.

Bir objeye baktığınızda, gözlerinizden o objenin görebildiğiniz her bir modülüne yanlışsız düz çizgilerin geçtiğini Hayal edin. Kendinize bakıyor olsaydınız, o ışınların sekerek size Geri döndüğünü görürdünüz. Yüzünüze kusursuz bir maske takmak ve sonra onu çıkarıp dışa hakikat itmek üzere olurdu. Bunlar birebir Samimi dışa özelliklerdir.

Ancak kağıdın gerisindeki obje için, aynanın etkileyici özelliği devinim ettiğinizde ortaya Menfaat ve bu devinim ile yansıma yasasını daha net görebilirsiniz.

Işık ışınlarının cisim ile ayna ortasında direkt bir yol izleyebilmesi, bizim cismi aynada görebilmemiz için Kıymetli değildir. Önemli olan, gözümüz, ayna ve görmek istediğimiz cisim ortasında bir yol bulunmasıdır.

Işık hala düz bir formda devinim eder lakin aynayla karşılaştığında, aynaya çarptığı tıpkı açıyla gözümüze yansır. Bu yansımanın sonucunda, aynanın içinde sanal bir imaj ortaya çıkar. Bir ışın aynadan birebir açıyla yansıyarak cisim ile gözümüz ortasında bir yol çizebildiği sürece, o cismin manzarası aynanın “içinde” görülecektir…

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir