Bing, 14 yılın ardından küçük ama oldukça önemli bir başarıya imza attı

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Mar 13, 2023 Yorum Yok

Microsoft’un yaptığı açıklamaya nazaran, şirketin arama motoru Bing en sonunda günlük 100 milyon etkin kullanıcıyı geçmeyi başardı. Bu muvaffakiyet, Microsoft’un Edge tarayıcısıyla entegre Yapay zeka takviyeli Bing Search’ü halka tanıtmasından neredeyse bir ay sonra geldi.

Bing birinci olarak Haziran 2009’da sunulmuştu ve nihayet vakitlere kadar çoğunlukla ayrım edilmediği bir hayat yaşadı. Microsoft’tan Yusuf Mehdi, bu nihayet muvaffakiyete Karşın arama motorunun pazarda hala “küçük, düşük, Biricik haneli bir Pay oyuncusu” olduğunu kabul ediyor. Tekrar de, yeni Bing önizlemesini deneyen milyonlarca kullanıcının iştiraki, hizmetin Fazla muhtaçlık duyduğu dayanağı sağladı.

Bing’in sohbet özelliği, OpenAI’nin geniş lisan modelinin daha yeni bir sürümü tarafından destekleniyor ve uzun ve karmaşık kullanıcı sorularına detaylı cevaplar verebiliyor. Ayrıyeten chatbot’un Dwayne “The Rock” Johnson üzere tanınan ünlüleri bile taklit edebilmesi de dikkat çeken bir Öbür özelliği oluyor.

Microsoft, Bing’in arama kalitesini ve Temel web arama sıralamasını güzelleştirmek için Prometheus modelini kullanıyor. Windows 10/11’in varsayılan tarayıcısı olan Chromium tabanlı Edge de nihayet yedi çeyrekte Değerli bir büyüme göstererek Microsoft’un arama motorunun denenmesine ve benimsenmesine katkıda bulundu.

StatCounter’ın bildirdiğine nazaran %3’ten daha az pazar hissesine sahip olan Bing’in, şu anda %90’ı aşan Google’ın hissesinden Aka bir Pay almasından Evvel uzun bir Vakit geçmesi gerekebilir. ChatGPT çalışmaları Google’ın işlerini sarssa da, Microsoft da kendi Yapay zeka sohbet robotunda birtakım sıkıntılar yaşıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir