Elon Musk’ın çılgın projesi: Şimdi de kendi şehrini kuruyor

Reklam Ajansları, SMM Paneller Mar 13, 2023 Yorum Yok

Söylentilere nazaran Elon Musk, işlerini ve çalışanlarını barındıracak bir şirket kasabası inşa etmeyi planlıyor. “Ütopik” olarak bedellendirilen bu kentin Texas’ta kurulacağı ve isminin Snailbrook olacağı söyleniyor.

Haberlere nazaran Musk, kasabayı Austin’in dışında, şu anda imal basamağında olan Boring ve SpaceX tesislerinin yakınında inşa etmeyi planlıyor. Facebook fotoğrafları, bölgede halihazırda bir sıra modüler mesken, bir havuz, bir Aleni hava spor alanı ve bir spor salonu bulunduğunu ve şimdiden şu yazılı tabelaların asıldığını ortaya koydu: “Hoş geldiniz, snailbrook, tx, est. 2021.

Musk’ın planları ortasında çalışanlarının yaşaması için bir yer inşa etmek ve onlardan bir ve iki Döşek odalı konutlar için aylık yaklaşık 800 dolar talep etmek var. İşten çıkarıldıklarında yahut istifa ettiklerinde binayı boşaltmak için 30 gün müddetleri olacağı uyarısı da yer alıyor.

Şirket kasabaları, çalışanları için kelamda ütopyalar yaratma konusunda uzun bir geçmişe sahip, fakat birebir vakitte patronların konut sahibi, dükkân sahibi ve gereksinim duyulabilecek diğer her şey olduğu bir esir kampına benzeyen kasabalar da tasarlandı. Birçok kasaba kömür şirketleri tarafından inşa edildi ve personeller çoklukla yoksulluk ve istismar içinde yaşadı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir