Bir şirket, Ay’a Bitcoin hazinesi göndererek birinin onu bulmasını bekleyecek

Reklam Ajansları, SMM Paneller Nis 06, 2023 Yorum Yok

2018’de kurulan bir kripto ve NFT Üleş senedi ticaret platformu olan LunarCrush, Dizi dışı bir proje ile gündemde. Kısa bir mühlet Evvel şirketin yaptığı bir duyuruya nazaran, şu anda yaklaşık 1,5 milyon dolar bedelinde olan 62 Bitcoin’lik bir kasa Ay’ın yüzeyine gönderilecek ve oraya birinci olarak ulaşan rastgele biri tarafından talep edilmeyi bekleyecek.

Kripto avcılarının, Ay’daki milyonları elde etmek için Özel bir anahtarı bulması gerekecek. Bu anahtar, ticari Uzay teşebbüsü Lunar Outpost tarafından sağlanan bir MAPP Rover’a kazınması planlanan bir kod olacak.

Araç, kodun kazınmasından sonra bu yılın ikinci çeyreğinde bir SpaceX roketiyle uzaya fırlatılacak. Lakin bu fırlatmanın tam olarak ne Vakit gerçekleştirileceği şimdi doğrulanmadı ve LunarCrush, “güvenlik sebebiyle” bir doğrulama yapmadığını söylüyor.

LunarCrush, 250 dolar fiyatla inançlı NFT’lerden oluşan bir koleksiyon satarak mükafatı finanse etmeyi umuyor. Şirket, buradan elde edilen gelirin dörtte birinin Ay kasasına gideceğini ve Tekrar birebir ölçünün, Bitcoin Temel gelişimini ve STEM eğitimiyle ilgili nedenleri finanse etmeye adanmış bir “Topluluk Pazarlama Cüzdanını” finanse edeceğini söylüyor. Geri kalan yarısı için ise bir İzah yapılmış değil.

1,5 milyon dolar cazip bir Ödül üzere görünse de, en azından var teknolojiyi kullanarak Ay’a yapılan bir gezinin olası maliyetiyle karşılaştırıldığında sönük kalıyor. NASA, bir yıldan kısa bir müddet Evvel yaklaşmakta olan CAPSTONE Ay vazifesinin ne kadar ucuz olacağıyla övünüyordu ve bu misyon neredeyse 10 milyon dolara mal olmuştu. Ayrıyeten bu maliyetle bile, NASA rastgele bir astronot yahut keşif aracı göndermiyor, sırf yörüngeye yerleşmek için tasarlanmış Biricik bir mikrodalga fırın boyutunda robotik sonda gönderiyor.

Elbette, Bitcoin kampanyasının gerisindeki gruplar, var insani ilerlemenin sonları üzere Yalın bir şeyin dileklerini engellemesine müsaade vermeyi reddediyor: LunarCrush CEO’su Joe Vezzani PR Newswire için yaptığı açıklamada “Görünüşte ulaşılamaz bir amaç ortaya koyduğunuzda, meydana gelen yenilik inanılmaz olabilir” diyor ve devam ediyor: “Amacımız, insanlara yeni bir keşif çağının kilidini açacak topluluklar oluşturmaları için ilham vermek. Ay’a ulaşmak ve hazine sandığının mükafatlarını paylaşmak için sınıfların, kümelerin, şirketlerin ve hatta DAO’ların [blok zincirinde çalışan bir kuruluşa atıfta bulunan merkezi olmayan özerk kuruluşlar] bir ortaya geleceğini Düş ediyoruz. Web3 çağı için Willy Wonka’nın ‘altın bileti’ üzere ve her şeyin nasıl geliştiğini görmek bizim için daha heyecan verici olamazdı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir