YouTube’un Android ve web uygulamalarına yeni bir sekme daha geliyor

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Nis 06, 2023 Yorum Yok

YouTube Android uygulaması, en sonunda podcast özelliğini kazandı. Android telefonunuzdaki YouTube uygulaması, artık kanal sayfalarında yeni bir Özel podcast sekmesi kazanacak. Ayrıyeten bu özellik sırf Android telefonlarda değil, web uygulamalarında da kullanılabilir.

Kanal sayfalarında artık “Canlı” ve “Oynatma Listesi” sekmeleri ortasında yer Meydan yeni bir “Podcast’ler” sekmesi bulunuyor. 9To5Google’ın bildirdiğine nazaran Google, özelliğin artık global olarak yayında olduğunu paylaştı. Bu YouTube Podcast’ler sekmesine dokunduğunuzda, içerik oluşturucu tarafından podcast olarak işaretlenmiş oynatma listeleri ile karşılaşacaksınız.

Bu sekme, ada nazaran arama yapma yahut podcast’leri başka olarak belirtmeyen Oynatma Listesi sekmesine gitme muhtaçlığını ortadan kaldırıyor. YouTube Android ve web uygulamasındaki yeni podcast’ler sekmesi, YouTube içerik oluşturucuları kısımları görüntü olarak yüklemeye ve ayrıyeten zati var olan Fazla sayıda podcast’i erişimi kolay bir sekmeye ayırmaya teşvik edecek.

Sadece podcast olarak işaretlenen içerikler YouTube Music’te görünecek. Lakin YouTube Music podcast takviyesi hala test evresinde ve şu anda sonlu bir erişim bulunuyor. Kimi kullanıcıların geçtiğimiz Çarşamba günü bu özelliğe kavuştuğu bildirilirken, şimdi pek Fazla kullanıcı bu özelliği kullanamıyor…

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir