Bir sonraki iPad Pro veya MacBook Air’iniz OLED ekrana sahip olabilir

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 09, 2023 Yorum Yok

Yüksek kaliteli bir ekranla hayat biraz daha keyifli, işte bu yüzden ekran tedarik zinciri danışmanı Ross Young’ın nihayet tweet’i bu soğuk kış gününde içinizi ısıtabilir. Yalnızca Harika Follower abonelerine Aleni olan tweet’tinde Young, 2024’te iPad Pro ve MacBook Air modellerinin Apple’ın OLED ekranlı birinci aygıtları olacağını söylüyor. Young’un tweet’i şöyle:

“Apple, 2024 yılında 11″ ve 12.9″ OLED iPad Pro’ların yanı Dizi 13.3″ OLED MacBook Air’i de tanıtacak.”

2024’te OLED ekranlı yeni donanımlar sadece Apple’a Özel olmayacak üzere görünüyor. Ufukta OLED ekranlı bir Microsoft Surface de görünüyor. Young, OLED ekran teknolojisi için 2024’ün “büyük bir yıl” olacağına işaret ediyor.

Young, daha Evvel 2022’nin iPhone SE aygıtlarının gelişini de işaret etmişti. Bu manada sağlam bir kaynak olarak kabul ediliyor. Daha Evvel de OLED’in iPad Pro’ya geleceğini Evvel Haziran’da sonra da Ekim’de ima eden Young, bu kere da Apple’ın tabletleri için ekran boyutu verdi. Bunlar ortasında şu anda LCD ya da Apple’ın Liquid Retina ekran olarak isimlendirdiği ekranı kullanan 11 inç ve 12.9 inç iPad Pro modelleri yer alıyor.

Apple, iPhone ve Apple Watch modellerinde yaptığı üzere OLED’e geçerek, daha doygun renk öğelerine ve daha yüksek yenileme suratına sahip bir ekran sunabilir; bu da masaüstü tabanlı bir işlemci olan Apple’ın M serisi çipini çalıştırdığı için iPad Pro ile Özellikle yeterli bir Ahenk sağlayacaktır. Lakin OLED kusursuz bir teknoloji değil. Apple’ın yıllar Evvel satın aldığı daha parlak mikro-LED ekran teknolojisine kıyasla hala yanma riski taşıyor. Mikro-LED ekran teknolojisinin, şirketin karma gerçeklik başlığıyla Birlikte kullanıma sunulması bekleniyor.

Young’ın yeni tweet’leri ortasında ayrıyeten 13.3 inç MacBook Air’in de OLED yükseltmesi alacağından bahsediliyor. Bu tweet, Bloomberg’den Mark Gurman’ın daha evvelki bir raporuyla uyumlu, lakin o rapor 15 inç MacBook Air’e atıfta bulunuyordu. Yani görünüşe nazaran Ebat ve Aygıt ne olursa olsun, OLED’i daha Çok Apple aygıtında göreceğiz ve bu da Eser yelpazesi için güzele işaret olacak. Şimdilik beklediklerimiz ortasında 11 inç ve 12 inç boyuta ship OLED iPAd Pro’lar ve 13.3 inç ya da 15 inç boyutlu bir OLED MacBook Air. Bekleyip göreceğiz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir