Birkaç bir takipçiyle fenomen olunur mu? Nano etkileyiciler için cevap “evet”

Reklam Ajansları, SMM Paneller Oca 10, 2023 Yorum Yok

“Nano etkileyiciler” (nano ifluencer) sadece birkaç bin takipçi ile bile bir toplumsal medya hobisini fiyatlı bir ek işe ve hatta tam vakitli bir işe dönüştürebilenlere verilen bir isim. Buna Örnek olarak Jalyn Baiden gösterilebilir.

Insider Mayıs ayında kendisiyle röportaj yaptığında 4.000 Instagram takipçisi ve 8.000 TikTok takipçisine sahip bir Cilt bakımı fenomeni olan Baiden, tam vakitli bir içerik oluşturucu olarak Önemli ölçülerde Nakit kazanıyor. Marka mutabakatları, Baiden’ın gelir kazanma yollarından birini oluşturuyor.

Örneğin, Insider ile yaptığı görüşme sırasında, üç karelik bir Instagram öyküsü için başlangıç fiyatı 350 dolarken, bir TikTok görüntüsü 1.000 dolardan başlıyordu. Baiden, fiyatlarını her muahede için uyarladığını ve bu fiyatları çıktılara, kullanım oranlarına ve münhasırlığa bağlı olarak belirlediğini söylemişti.

Nano etkileyicilerin bunu başarmasının en Aka nedeni, az sayıdaki takipçilerinin Fazla ağır bir etkileşim içinde olması. Ayrıyeten bu takipçiler, direkt mevzuyla ilgili insanlardan oluşuyor. Yani bir reklam emelli gönderi, direkt ilgilenebilecek bireylere gösterilmiş oluyor.

Etkileyici pazarlama platformu Izea tarafından hazırlanan bir 2022 raporu, Instagram, TikTok, YouTube, Facebook, Pinterest ve Twitter’da Türlü boyutlarda takipçilere sahip etkileyicilerin ne kadar kazandığını açıkladı. Izea, nano etkileyicilerin 2015’e nazaran genel olarak 36 kat daha Çok kazanmasıyla dikkat çektiğini söylüyor.

Nano etkileyiciler, niş içerikleri ve yüksek etkileşimli kitleleri nedeniyle markalar ve etkileyici pazarlama ajansları için giderek daha Değerli hale geldi. Ayrıyeten, çoklukla Çehre binlerce yahut milyonlarca takipçisi olan etkileyicilerden daha düşük fiyatlara çalışıyorlar.

Kısmen bu yüzden, markalar ve sponsorların, mütevazı takipçi sayısına sahip olan kolej atletlerine yöneldiler. Sportmen pazarlama ve marka geliştirme teşebbüsü FanWord’un CEO’su Christopher Aumueller, Insider ile yaptığı görüşmede “40.000, hatta 10.000 yahut 5.000 takipçiye sahip olmanıza gerek yok” dedi.

Nano etkileyicilerin markalarla irtibat kurmasına Yardımcı olma konusunda uzmanlaşmış olan Heartbeat üzere platformlar, şimdiden dalda yerlerini aldılar.

Instagram’da 10.000 takipçiye ulaşmak, daha Çok markanın radarına girmek, daha Aka bir takipçi kitlesi oluşturmak, muhakkak Nakit kazanma araçlarına erişimin kilidini açmak üzere istekli etkileyicilerin aşması gereken Değerli bir Mani olsa da, bu nano etkileyiciler için geçerli değil. Onlar, daha az takipçi sayılarına Karşın karşılaştırılabilir bir gelir elde edebiliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir