BlackBerry telefonların efsane klavyesi, harici klavye olarak satışa çıktı

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Nis 03, 2023 Yorum Yok

BlackBerry‘nin iPhone’un gelişiyle Birlikte akıllı telefon pazarında baş aşağı gitmeye başladığı ve sonunda da ortadan baybolduğu bilinen bir gerçek. Fakat bundan Evvel BlackBerry’nin sağlam telefonlar ürettiğini ve fiziksel akıllı telefon klavyelerini mükemmelleştirdiğini de inkar etmek Muhtemel değil. Şayet bir BB hayranıysanız ve hala başparmaklarınızla yazmakta bütün parmaklarınızdan daha uygunsanız, artık bilgisayarınız için bir BlackBerry klavyesi edinebilirsiniz -hatta telefonunuz için de o denli…

Akıllı telefonların yalnızca dev dokunmatik ekranlardan ibaret olmadığı iPhone öncesi günleri hatırlayacak kadar yaşlıysanız, BlackBerry’nin telefonlarının ne kadar Ünlü olduğunu da bilirsiniz. Şirket yöneticilerinden İdadi öğrencilerine kadar herkesin cebinde bulunabilen BB telefonlarına Hasret duyanlar hala var. örneğin İsveç’teki Solder Party çalışanları üzere.

Solder Party‘de çalışanlar, şirketin şimdiye kadar piyasaya sürdüğü en şık telefonlardan biri olan BlackBerry Q20’nin klavyesini edindikten sonra geliştirmeyi ve uyarlamayı düşünmüşler. BB Q20’yi özelleştiren çalışanlar, onu standart bir USB-C ilişki noktası ve Lokal USB HID ile birleştirmişler ve ortaya bir Mac, Windows yahut Linux PC’ye ve hatta Apple ve Android taşınabilir cihazlara bağlayabileceğiniz harici bir klavye çıkmış. Böylelikle artık BB Q20 klavyesi, standart bir QWERTY klavye olarak kullanılabilir hale gelmiş.

Üzerinde minik bir dokunmatik yüzey de bulunduran BB Q20’nin Fazla geçmeden seri üretimine de başlanmış ve satışa sunulmuş. Şu Lahza BB Q20 klavyesini Solder Party’nin Tindie mağazasından 30 dolar karşılığında alabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir