Google’ın ofisleri, alınan yeni kararlar sonrasında herkesin çalışmak istediği “hayal ofisleri” olmaktan çıkıyor

Reklam Ajansları, SMM Paneller Nis 03, 2023 Yorum Yok

Google’ın şirket genelinde sunduğu hizmet ve avantajlar konusundaki tavrı, fonları tekrar tahsis etmeye ve maliyet düşürücü tedbirler oluşturmaya çalıştığı için sona eriyor üzere görünüyor. Resesyon kaygısıyla binlerce çalışanını işten çıkaran Google, diğer arama motorlarına yetişmek için Önemli adımlar atarken Yapay Zeka teknolojisine de öncelik veriyor.

Mali İşler Müdürü Ruth Porat cuma günü Google çalışanlarına bir not göndererek, mısır gevreği, espresso ve maden suyu üzere fiyatsız atıştırmalıklar sağlayan şirketin birtakım mikro mutfakları da iç olmak üzere sunulan Türlü avantajları ortadan kaldıracaklarını yahut azaltacaklarını ve dizüstü bilgisayarlar üzere ferdî ekipmanlara yapılan harcamaları durduracaklarını söyledi. Business Insider tarafından yayınlanan notta Porat, “Ekipman bizim boyutumuzdaki bir şirket için Değerli bir masraf olduğundan, burada manalı bir tasarruf yapabileceğiz” diye yazdı. Porat, şirketin işe alım suratını azaltacağını ve daha yüksek öncelikli işlere odaklanmak için grupları yine tahsis edeceğini de kelamlarına ekledi.

Öğrenilene nazaran, bu kısıntılar ofis pozisyonunun gereksinimlerine nazaran değişecek ve mutfak kullanımı da sonlandırılacak. Porat paylaştığı notta, mikro mutfağın tipik olarak Kıymetli ölçüde daha düşük kullanım hacmi gören günlerde kapatılacağını ve öbür imkanların çapının da daraltılacağını açıkladı.

Google çalışanları uzun vakittir çamaşırhane, masaj, şirket yemekleri ve idman imkanları üzere avantajların yanı Dizi yüksek maaşlar ve Üleş senedi hibelerinden yararlanıyor ve bu da Google’ı yalnızca görkemli avantajları için bile çalışmak için İdeal bir yer haline getiriyor. Bu avantajlar sona ererken Google CEO’su Sundar Pichai bu yılın başlarında şirketin Google çalışanını yaklaşık yüzde 6 oranında azaltacağını ve bunun da yaklaşık 12 bin çalışana denk geldiğini söylemişti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir