Büyük Giza Piramidi içinde tur atmaya ne dersiniz? İşte bunu yapmanın en kolay yolu

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 08, 2023 Yorum Yok

Artık Büyük Giza Piramidi’nin içinde 3 boyutlu dijital bir Zaman atma talihine sahipsiniz. Khufu Piramidi olarak da bilinen piramit, üç İç odanın içinde sanal olarak gezinebilmeniz için araştırmacılar tarafından fotoğraflandı.

Tur, 820 yılında soyguncular tarafından açıldığına inanılan bir tünelden girmenizle başlıyor. Tipe piramidin doruğundaki Kral odası, ortadaki Kraliçe odası ve emeli bilinmeyen bir yeraltı odası dahil. Giza Piramitleri aslında 3 piramitten oluşsa da, Khufu Mısır piramitlerinin en büyüğü olarak biliniyor ve Dördüncü Hanedan firavunu Khufu’nun mezarına mesken sahipliği yapıyor.

Khufu piramidinin imaline MÖ 2.550 yılı civarında başladı. Piramit, her biri ortalama 2,5 ila 15 ton yükünde yaklaşık 2,3 milyon taş blok kullanılarak inşa edildi. 800 kilometreden (500 mil) uzaktaki Aswan’dan getirtilen 8.000 ton graniti oraya götürmek bile başlı başına bir zorluktu.

Piramidin yıllardır köleler tarafından inşa edildiği düşünülüyordu. Lakin 1990’larda, yakınlardaki Khafre ve Menkaure piramitlerinde yapılan keşifler, piramitlerin aslında fiyatlı çalışanlar tarafından yapıldığını ortaya koydu. Çünkü kerpiç mezarlarda yanlarında ahirete götürmek üzere içki ve ekmekle gömülen emekçiler bulundu. Bu imtiyaz kölelere verilmezdi.

Bu etkileyici dijital tipe katılmak için buraya tıklamanız kâfi…

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir