Hemen oyunuzu verin: Oxford Sözlüğü, yılın kelimesini sizin seçmenizi istiyor

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 08, 2023 Yorum Yok

Yılın Oxford sözü, çoklukla Oxford Sözlüğü’nün Çeşitli farklı baskılarında editörler tarafından seçilir, lakin bu Yıl Aka bir değişiklik yapılıyor. Kimileri tarafından bir yanılgı olarak tanımlanabilecek bir formda, halkın yılın kelamı için oy kullanmasına müsaade veriyorlar. İnternet üzerinde gereğince vakit geçirdiyseniz, bunun neden Kötü bir Fikir olabileceğini iddia edebilirsiniz.

Neyse ki seçilebilecek sözler sonlandırılmış durumda. Mevcut olan bütün sözleri sunmak yerine, bize üç Anlatım ortasında bir seçim veriliyor. Bu tabirler:

  • Metaverse
  • #IStandWith
  • Goblin Mode (Goblin Modu)

Metaverse, artık muhtemelen Özel bir tanımlamaya muhtaçlık duymuyor ve muhtemelen bu sözün Yıl içerisindeki yaygınlığını görmüşsünüzdür. #IStandWith, toplumsal medyada makul nedenlerle dayanışmaya Yardımcı olmak için tasarlanmış bir etiket.

Goblin Modu ise biraz daha farklı. Dictionary.com’a nazaran Goblin Modu, “sosyal normlara yahut beklentilere bağlı kalmaya bakılmaksızın Temel alışkanlıklara ve faaliyetlere kasıtlı ve utanmadan teslim olan ve bunlara düşkün bir davranış stili için argo bir terimdir.”

Temelde beşerler “Goblin Moduna” geçtiğinde hiçbir şeyi önemsemezler. Daimi konutta dururlar, duş almazlar, akşam 5’te hala pijamalarıyla dururlar, akşam yemeğinde çikolata ve cips yiyebilirler. Bu, Özellikle nihayet birkaç Yıl içerisinde hepimizin kısmen de olsa deneyimlemiş olabileceğimiz bir Ömür biçimi.

Bu Anlatım teknik olarak 2009’dan beri ortalıkta dolaşıyor, lakin 2022 yılında nitekim hayat buldu.

Kelimeler için oylama 2 Aralık Cuma günü sona eriyor. Siz de oy vermek istiyorsanız, buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir