Çalkantılı bir dönemden geçen Bitcoin için ilginç karar: Her gün bir Bitcoin alacaklar

Reklam Ajansları, SMM Paneller Kas 18, 2022 Yorum Yok

El Salvador Devlet Lideri Nayib Bukele, Twitter üzerinden Latin Amerika ülkesinin bundan sonra her gün bir Bitcoin alacağını duyurdu. Birtakım yorumcular, Bitcoin’in fiyatının tabana ulaşmadan Evvel daha da aşağı inebileceğine inanırken, kripto varlık şimdiden geçtiğimiz Yıl Kasım ayında ulaşılan bütün vakitlerin en yüksek düzeyine kıyasla %75 değer kaybetti, yani ülke planlarını sürdürürse güzel fiyatlardan alım yapıyor olabilir.

Bukele, aslında bir yılı aşkın müddettir aralıklarla ülke ismine Bitcoin satın alıyor. Onun liderliğinde ülke, dünyada Bitcoin’i yasal ödeme aracı olarak benimseyen birinci ülke olmuştu. Ne yazık ki, ülke bu kripto varlıkları nispeten yüksek fiyatlardan satın aldı ve şu anda ziyanda üzere görünüyor. Bu nedenle, tıpkı fikirde olmayanlar, atılan bu adımlar konusunda hala kuşkucu.

Şu anda Bitcoin fiyatını en Fazla etkileyen bahislerden biri, ikinci en Aka merkezi kripto borsası olan FTX’in çöküşü olarak öne çıkıyor. Bu olayın akabinde fiyat birkaç bin dolarlık bir düşüş yaşamış olsa da, sorunun yayılmasına dair kaygılar bulunuyor. Bu tasalar, Temel olarak, FTX’e yakın olan ve kendi operasyonları için aktiflik göstermesine güvenen Öbür borsalar olabileceğini belirtiyor. BlockFi üzere birtakım borsalar Nakit çekme süreçlerini şimdiden durdurdu.

Bu çöküşlerin kripto fiyatını etkilemesi beklenen olsa da kripto projelerinin temellerini değiştirmiyor. Ayrıyeten, daha tanınan hale gelmesi olası olan ve merkezi borsaların çökerken bıraktığı boşluğu doldurmaya Amade bir Küme merkezi olmayan borsa da bulunuyor.

Bitcoin, patlama-çöküş döngülerine devam ederse, Bukele, Bitcoin’i uzun bir mühlet görülebilecek en ucuz fiyatlardan alıyor olabilir. Tekrar de, Bitcoin hiçbir Vakit global bir sakinlik yaşamadı ve her Lahza her şey olabilir üzere gözüküyor. Bitcoin satın almayı düşünen bireylerin, kaybetmeyi umursamayacağı kadar Nakit yatırmaları öneriliyor. Zira fiyatların Fazla değişken olması ve hatta yatırılan paranın tamamını kaybetme riski, kripto piyasaların neredeyse Biricik sabit gerçeği üzere gözüküyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir