Yok olma tehlikesi yaşayan ülke, tamamen Metaverse’e taşınıyor

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Kas 18, 2022 Yorum Yok

Pasifik ülkesi Tuvalu, yükselen deniz düzeylerinin ülkeyi büsbütün yok etme tehdidini Önemli biçimde hissediyor. Ve bu tehdide Karşılık olarak, Metaverse’de ülkenin birebir kopyasını oluşturmayı planlıyor.

Tuvalu’nun adalet, bağlantı ve dışişleri bakanı Simon Kofe, duyuruyu COP27’de önderlerin karşısında yaptığı konuşmasında yaptı. Kofe tarafından “en Üzücü durum senaryosunu” olarak açıklanan plan, adaları ve Güçlü kültürü korumak için metaverse’de Tuvalu’nun dijital bir ikizini yaratmayı içeriyor.

Kofe, başkanlara Kıymetli bir İkaz da yapmayı ihmal etmedi: “Tuvalu, dünyada sırf siber uzayda Mevcut olan birinci ülke olabilir. Fakat global ısınma Denetim altına alınmazsa nihayet da olmayacak.

Buradaki fikir, Tuvalu’nun halkı Öbür bir yerde yaşamaya zorlandığından, Tuvalu’nun “tam manasıyla hâkim bir devlet olarak fonksiyon görmesine” devam etmesini sağlamak. Lakin şu anda yalnızca dijital bir ülkenin nasıl kabul göreceğini ya da nasıl bir prosedüre bağlı olacağını iddia etmek hayli sıkıntı. Umarız beklenen olmaz ve Tuvalu halkı, kendi adalarında uzun yıllar yaşamaya devam eder…

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir