Cep telefonunun mucidinden, telefonların geleceği ile ilgili yeni tahminler

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Mar 02, 2023 Yorum Yok

Cep telefonları artık Fazla yaygın olduğu için aslında bu aygıtlara tam manasıyla bağlı olmadığımızı unutmak Fazla kolay. Olağanda, telefonlarımız cebimizde durur, başımızda değil… Fakat birinci cep telefonunu geliştiren Ünlü İsim Martin Cooper, bunun bile değişmek üzere olduğunu düşünüyor.

Cooper, Barselona’daki Taşınabilir Dünya Kongresi’nde (MWC) CNBC ile yaptığı görüşmede, “Yeni jenerasyon, telefonu kulak derisinin altına yerleştirecek” dedi. 94 yaşındaki Cooper, New York City’deki 6th Avenue’deki tarihi birinci cep telefonunu aramasından elli Yıl sonra Yaşam Uzunluğu Muvaffakiyet mükafatı almak için MWC’ye katıldı.

50 Yıl öncesi nitekim ilkel bir zamandı” dedi ve ekledi: “İnternet yoktu, Aka ölçekli entegre devreler yoktu, dijital kameralar yoktu. Bir gün telefonunuzun bir kamera, bir ansiklopedi olacağı fikri hiç aklımıza gelmemişti. Temas kurmanın Kıymetli olduğunu biliyorduk. Ve bir gün sen doğduğunda sana bir telefon numarası verileceğine dair şakalaşıyorduk. Ve telefona karşılık vermediğinizde, öldüğünüz manasına geliyordu. Bir gün herkesin bir cep telefonuna sahip olacağını biliyorduk. Ve neredeyse gerçekleşti.

Cooper’ın herkes için cep telefonu vizyonunun gerçeğe yaklaşmasıyla, cep telefonlarındaki teknolojik ilerleme olasılıkları Ebedi görünüyor ve artık vücudumuzun cep telefonları için jeneratör olarak kullanılabileceğini öne sürüyor. Yani yaydığımız gücün kulağa yerleştirilen bir telefon aygıtını çalıştırmaya yetebileceğini düşünüyor.

Cooper, CNBC’ye “Vücudunuz eksiksiz bir şarj cihazıdır” dedi ve ekledi: “Yemek yediğinizde bedeniniz güç üretir, değil mi? Yiyecek yersiniz ve bedeniniz güç üretir. Bu kulaklığı çalıştırmak için Fazla az güç gerekiyor.

Cooper’ın bütün bunların gerçek olabileceği fikri, icat ettiği yaklaşık 1 kilogram yükündeki cep telefonundan Fazla uzak. Fikrin, 1940’larda tanınan hale gelen ve kahramanı iki istikametli bir kol saati radyosu kullanırken gösteren Dick Tracy çizgi romanından geldiğini söyledi.

İlk aramasını Motorola DynaTAC 8000X ile AT&T’deki baş rakibi Joel S. Engel’e yapmış ve Engel’in aramaya yanıt vermesini beklerken bunun işe yarayacağını ummuştu.

O Değerli günden bu yana cep telefonları, Daimi yanımızda olan Fazla fonksiyonlu aygıtlara gerçek gelişti. Cihazlarımıza olan bağlılığımıza ve onlara güvenmemize Karşın Cooper, MWC’de “Cep telefonu, tıbbi teknoloji ve İnternet’in bir ortaya gelmesiyle hastalıkları fethedeceğiz” dedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir