YouTube CEO’su, platforma eklenecek yeni özellikleri duyurdu

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Mar 03, 2023 Yorum Yok

Şubat ayı ortasında, Google’ın YouTube kısmının uzun müddettir CEO’luğunu yürüten Susan Wojcicki şirketten ayrıldığını açıkladı. Ve artık YouTube’un yeni CEO’su Neal Mohan, 2023 ve sonrasında hizmet için planlarını özetleyen uzun bir blog yazısı yayınladı.

Daha Evvel YouTube’un baş mahsul Sorumlusu olan Mohan, yeni Yıl için önceliklerinden birinin daha Çok YouTube içerik üreticisinin hizmetten Nakit kazanmasına Yardımcı olmak olduğunu belirtti. Mohan şunları söyledi: “Yüz binlerce kanal geçen Yıl birinci Kez YouTube’da Nakit kazandı. Ayrıyeten abonelik işimizi genişleterek, alışverişe yatırım yaparak ve fiyatlı dijital Eser tekliflerimizi Daimi geliştirerek içerik oluşturuculara reklamlar dışında daha Çok fırsat sunuyoruz.

Mohan ayrıyeten içerik oluşturucuların daha Çok hayrana ulaşması için kimi özellikleri genişletmeyi planlıyor. Buna hizmetin canlı yayınlarına ve Shorts’a lisan kesimleri eklemek de dahil. Ayrıyeten, taşınabilir aygıtlardaki kullanıcılara İkram aboneliklerini genişletme planları da bulunuyor.

YouTube birebir vakitte Değerli bir podcast platformu haline geldi ve Mohan, içerik oluşturucular için daha Çok podcast özelliğinin çalışmalarda olduğunu söylüyor. Buna ABD YouTube Music abonelerine ses ve görüntü podcast’leri eklemek de iç ediliyor.

Mohan ayrıyeten “Bu yıl, içerik oluşturuculara hem Shorts hem de YouTube görüntüleriyle Yan yana bir sistemde bir kısa görüntü kaydetme imkanı tanıyan bir oluşturma aracı sunacağız, böylelikle bir eğilime kendi yorumlarını kolaylıkla ekleyebilecek yahut reaksiyonlara katılabilecekler” diyor.

Son olarak YouTube, içerik oluşturucular için var trend olan üretken Yapay zeka araçlarını eklemek için de çalışıyor. Mohan bu bahiste Çok detay vermedi, lakin “bu özellikleri geliştirmek için Vakit ayırdıklarını” belirtti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir