Combofix Nasıl Kullanılır?

Combofix Nasıl Kullanılır?

Genel Eyl 04, 2022 Yorum Yok

Günümüz çeçrevesinde birbirinden farklı virüsler piyasaya sürülerek bizlerin bilgisayarlarını risk altına almışlardır ve bu virüsler günden güne daha da güçlenmekteler. Virüsleri sistemlerimizden temizlemek için ise çeşitli anti virüs programlarına başvuruyoruz. Ancak her anti virüs programı her virüsü tam anlamıyla temizleyemiyor. Açıkcası her birinin uzman olduğu çok farklı alanlar var. Örneğin bir anti virüs yazılımı şifreli yani kriptolanmış virüslerde profesyonelken bir diğeri ise phishing, solucan gibi türevlerde etkili olabiliyor bir diğeri ise reklam virüslerinde başarılı olabilmektedir. İşte bu noktada devreye daha farklı alternatif yöntemler igriyor. Combofix ise bütün anti virüs yazılımlarının bir araya getirilmiş hali gibi bir yazılım.

 

Her Türlü Derde Deva

Her türlü derde deva olan combofix yazılımı anlık koruma sunmuyor olsa da tarama amaçlı olarak harika bir programdır. Combofix programını bir vitamin olarak düşünemezsiniz. Vitaminleri hasta olmadan önce alırız ancak antibiyotikleri hastalandıktan sonra alırız. Combofix programını da antibiyotik gibi düşünün eğer sisteminize bir virüs bulaşmış ise vşirüs bulaştıktan sonra Combofix ile bu virüsü ortadan kaldırabilirsiniz. Ancak virüs bulaşmadan önce virüse karşı bir güvenlik önlemini bu program ile sağlayamazsınız. Üstün fonksiyonları, profesyonel kayıt defteri tarayıcısı özelliği gibi birçok kabiliyeti ile gözleri dolduran bu yazılım günden güne daha da güçlenmektedir.

Combofix Nasıl Kullanılır?

Şimdi gelelim Combofix yazılımını nasıl kullanacağınıza; İlk başta resmi web sitesine gidiyor ve indiriyorsunuz. İndirme işlemini tamamladıktan sonra yapmanız gerkeen işlemi sisteminizi güvenli mod ile açmak olacaktır. Sisteminizi güvenli mod ile açtıktan sonra hızlı bir şekilde Combofix programını çalıştırın. Çalıştırırken yönetici olarak çalıştırmanızda fayda var. İlk bir 10 dakika boyunca sisteminizi taramadan önce güncelleme yapacaktır. Güncelleme işlemi bittikten sonrasisteminizi hızlı bir şekilde taramaya başlıcak ve profesyonel şekilde bütün virüsleri ortadan kaldıracaktır. Virüsleri sildikten sonra ise size gayet kaliteli bir rapor sunuyor. Bu rapor o kadar kkolay anlaşılıyor ki bilgisayardan hiç anlamayan birisi dahi çok rahat bir şekilde bu rapora bakarak hangi virüslerin nasıl silindiklerini ve nerelerden kaldırıldıklarını türevlerini dahi anlayabilmektedir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir