sosyalambar.com | Sosyal Medya Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. .com’u unutun: Google, aralarında .dad’in de olduğu yeni ve sıra dışı alan adları sunmaya başladı

.com’u unutun: Google, aralarında .dad’in de olduğu yeni ve sıra dışı alan adları sunmaya başladı

admin admin -
17 0

İnternetin birinci vakitlerinde .com Meydan isminin dışında bir Meydan adı görmek enderdi. Lakin artık insanların seçebileceği Dizi dışı Meydan ismi seçenekleri bile bulunuyor. Kısa bir müddet Evvel Google Registry, insanların web siteleri için satın alabilecekleri sekiz yeni üst Tertip Meydan ismi (TLD) yayınladı.

Bu üst seviye Meydan isimleri, babalar, teknisyenler, geliştiriciler yahut üniversitelerde okuyan beşerler üzere Çeşitli kullanıcılara hitap ediyor. Örneğin, Google’ın söylediği üzere, hayatındaki baba figürlerine minnettarlığını sunmak isteyen biri, bir blog başlatmak yahut baba latifelerini herkese Aleni bir platformda yapmak isteyen bir baba tarafından kullanılabilecek .dad uzantılı Meydan isimleri dikkat çekiyor.

Google, yeni üst seviye Meydan isimlerinin listesinin ayrıyeten yasal tavsiye paylaşmak yahut bir kurs öğretmek isteyen kullanıcılar için .prof, .phd ve .esq’yi de içerdiğini belirtiyor. Ayrıyeten, teknoloji topluluğundaki bireyler için .mov, .zip, .foo ve .nexus üzere Meydan isimleri da listede yer alıyor. Doğal ki Google, birinci kere Dizi dışı TLD’ler yayınlamıyor. Geçtiğimiz Yıl tatil devri öncesinde de .rsvp Meydan ismi sunulmuştu.

Google, bu yeni TLD’lerin bir defalık ek bir fiyat karşılığında, erken erişim programı kapsamında kullanılabileceğini söylüyor. Şu anda 10.000 doların üzerinde olan bu Meydan isimlerinin fiyatlarının, Türlü kayıt şirketleri aracılığıyla yıllık Temel fiyat üzerinden genel kullanıma açılacakları 10 Mayıs’a kadar günlük olarak düşeceği de açıklamada belirtildi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir