Disney+ tarihinde ilk kez abone kaybettiğini açıkladı

Reklam Ajansları, SMM Paneller Şub 09, 2023 Yorum Yok

Disney, 2022’nin dördüncü çeyreğine ait mali sonuçlarını kısa müddet Evvel açıkladı. Şirket, Disney+ akış hizmeti için bir evvelki çeyreğe nazaran 2,4 milyon abone kaybı yaşadığını, toplamda 161,8 milyon aboneye sahip olduğunu belirtti. Bu, akış hizmetinin 2019 yılında yayına başladığından beri birinci Kez abone kaybı yaşadığı manasına geliyor.

Disney, abone düşüşünün Temel olarak Hindistan’da ve Güneydoğu Asya’nın birtakım bölgelerinde sunulan üst seviye bir akış hizmeti olan Disney+ Hotstar abonelerindeki düşüş kaynaklı olduğunu söylüyor. Forbes’in belirttiği üzere Disney, Hindistan’daki tanınan bir kriket ligi olan Hindistan Premier Ligi’nin yayın haklarını geçtiğimiz Yıl kaybetti. Bu, Disney’i Disney+ Hotstar için büyüme varsayımlarını düşürmeye zorladı. Şu anda, hizmetin 57,5 milyon abonesi Mevcut ve evvelki çeyreğe nazaran 3,8 milyon azalmış durumda.

CNBC aracılığıyla bildirildiği üzere, Disney+’ın abone kaybı, Disney’in 2024 mali yılı sonuna kadar 215 milyon ila 245 milyon abone olarak belirtilmiş olan maksadına ulaşmasını zorlaştıracak.

Bu gerilemeye karşın, Disney+ abonelikleri ABD ve Kanada’da 200.000 adet arttı. Şirketin diğer yayın hizmetleri Hulu ve ESPN+ abone sayısı ise sırasıyla 800.000 ve 600.000 arttı. Şirketin dördüncü çeyrekteki geliri de %8 artışla 23,5 milyar dolara yükseldi ve analistlerin 23,3 milyar dolarlık beklentilerini zorla da olsa geçmeyi başardı.

Disney, Disney+ karlılığını sağlamak için, 7.000 çalışanı etkileyecek Kıymetli bir yine yapılanma ve işten çıkarmalar planlıyor. Bu sayı, şirketin global işgücünün %3’üne denk geliyor.

Disney CEO’su Bob Iger, gelir duyurusu sırasında “Dünya çapındaki çalışanlarımızın özverisine Aka hürmet duyuyorum ve takdir ediyorum” dedi ve devam etti: “Bugün karşı karşıya olduğumuz zorlukları ele almak için bu Gerekli olsa da, bu, benim çarçabuk verdiğim bir karar değil.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir