Elon Musk bu işe çok kızacak: Twitter’da mavi tik fiyaskosu yaşanıyor

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Şub 09, 2023 Yorum Yok

Son birkaç aydır neden olduğu Aka tartışmalara karşın, Twitter’ın etkin global kullanıcılarının Fazla azının Twitter Blue için ödeme yaptığı ortaya çıktı.

Twitter gibisi uygulamalar nihayet vakitlerde pek de uygun durumda görünmüyor. Milyarder Tesla CEO’su Elon Musk’ın Ekim ayında Twitter’ı satın almasından bu yana yaşanan münakaşa dalgası kullanıcı sayısında Aka bir düşüşe neden oldu. Twitter ve Musk için daha da berbatı, çok az kişinin Twitter’ın mavi tik üzere özellikleri için ödeme yapmaya istekli görünüyor olması.

Bazı kullanıcılar Mastodon üzere merkezi olmayan alternatiflere geçerken, bu uygulamadan gelen nihayet sayılar da, Twitter’ın direkt rakibi olan Mastodon’a kullanıcı kaptırdığını gösteriyor.

The Information’ın Salı günü sızdırılan bir İç evraka dayanarak verdiği habere nazaran Ocak ayı ortası itibariyle ABD’deki aylık kullanıcıların yalnızca %0.2’si, yani yaklaşık 180.000 şahıs Twitter Blue’ya kaydoldu. Aylık 8 dolarlık hizmet, kullanıcılara tweetleri Geri alma ve düzenleme, hususları uzun bir formatta okuma, öteki kullanıcıların gördüğü reklamların yarısını görme ve birkaç Öbür özelleştirme yeteneği sunuyor.

Hesaplandığında, Twitter Blue’nun global kullanımı şirkete ayda yalnızca 2,3 milyon dolardan biraz fazla ya da yıllık gelir olarak yalnızca 27,8 milyon dolar kazandırıyor. Öbür bir deyişle bu özellik, kıymetsiz bir meblağ üretiyor. Geçtiğimiz ay Wall Street Journal, Musk’ın 3 milyar dolarlık borç ödemesine Yardımcı olmak için Üleş satmaktan bahsettiğini bildirmişti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir