Dünyanın en büyük Dark Web pazarı olarak kabul edilen milyar dolarlık Hydra ele geçirildi.

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Eki 27, 2022 Yorum Yok

Almanya, dünyanın en büyük ve en uzun müddettir hizmet veren dark web pazarını ele geçirmeyi başardı. Hydra ismi verilen bu pazarda web kripto süreçleri de yapılıyor ve hatta internette yapılan kripto para süreçlerinin yüzde 80’ini temsil ediyordu. Yetkililer yaptıkları açıklamada bu hafta dark web kabahat operasyonlarını denetim altına aldıklarını söylerken, Alman federal polisi bu uğurda ABD kolluk kuvvetleriyle birlikte çalışmış.

Kripto para süreçlerinin yüzde 80’inin gerçekleştiği Hydra Market’te 2015’ten bu yana yaklaşık 5.2 milyar dolarlık krito para süreci gerçekleştirildiği söz edilirken, pazar, 17 milyon kullanıcı tarafından kullanılıyordu. Pazarı ele geçiren Alman yetkililer 25 milyon dolar fiyatında Bitcoin bulunduran kripto cüzdanlarına el koyarken, Hydra’nın sunucularını işlettiği sav edilen ve Rusya’da ikamet eden Dmitry Pavlov’u da kara para aklama ile suçluyor.

Hydra birinci dark web örneği değil. Bugüne kadar Dark web’e yönelik farklı operasyonlar da görmüştük. Daha evvel AlphaBay, Silk Road ve DarkMarket üzere rekorlar kıran dark web pazarları da yetkililer tarafından kapatılmıştı. Artık ise tıpkı bahtı Hydra ve madurları yaşıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir