Facebook Reels özelliği, yeni yeteneklerle genişliyor: “Reels ile Paylaşma” özelliği hazır!

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Eki 27, 2022 Yorum Yok

Meta, birkaç ay evvel içerik oluşturucuların izleyici sayılarını artırmalarına yardımcı olmak için Facebook Reels özelliğinin 150’den fazla ülkeye genişletildiğini duyurmuştu. Kısa biçimli görüntüleri insanların bulması ve paylaşmasını kolaylaştırmak emeliyle Meta, artık de geliştiricilerin, üçüncü taraf uygulamalarda hazırladıkları görüntüleri direkt Facebook’ta yayınlamalarına müsaade vermek emeliyle yeni bir “Reels ile Paylaşma” özelliğini sundu.

Reels ile Paylaşma epey kolay çalışıyor. Kullanıcılar, görüntü içeriklerini indirme ve daha sonra yükleme muhtaçlığını ortadan kaldırarak, tek bir düğmeye dokunarak sıkıntısız bir halde Reels oluşturabiliyor ve paylaşabiliyor. Meta, yeni özelliğin insanların Facebook’ta büyümesine ve yeni kitlelere ulaşmasına yardımcı olduğuna inanıyor.

Meta’nın blog yazısında açıkladığı üzere, Reels ile Paylaşma, üçüncü taraf uygulamaların direkt Facebook’ta öyküler yayınlamasına müsaade veren tanınan Öyküler ile Paylaşma özelliği üzerine heyeti. Reels’i direkt Facebook’ta paylaşma özelliği hem Android hem de iOS geliştiricileri için şu anda erişilebilir durumda. Meta, geliştiricilerin bu özelliği entegre etmelerine yardımcı olmak için özel bir bilgilendirme sayfası yayınladı.

Meta’nın söylediğine nazaran birtakım üçüncü taraf uygulamalar bu özelliği şimdiden entegre etmiş durumda. Tanınan isimlerin ortasında Smule, Vita ve VivaVideo yer alıyor. Meta, önümüzdeki günlerde daha fazla geliştiricinin yeni özelliği entegre etmesini umuyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir