Dünya’nın en pahalı alan adı hangisi, ne kadar ziyaretçisi var?

Reklam Ajansları, SMM Paneller Mar 01, 2023 Yorum Yok

Bir internet Meydan ismine (domain) sahip olmak çoklukla yıllık 10 – 20 dolar ortasında bir maliyete sahiptir. lakin kimi o denli Meydan isimleri ile karşılaşıyoruz ki, bu ölçüler muazzam bir domain denizinin içerisinde birkaç damladan farklı değil.

Büyük web hosting şirketi Hostinger, tarihin en değerli 7 domain ismine baktığı bir araştırma yayınladı ve bu araştırmada görüldüğü üzere en değerlisi, 2019 yılında 30 milyon dolara mal oldu.

Dünya’nın en kıymetli Meydan ismi: Voice.com

Voice.com, MicroStrategy analitik ve yazılım kuruluşundan bir teknolojist, sanatçı ve küratör grubu tarafından satın alınmıştı. Lakin Hostinger’in datalarına bakılırsa, aylık 88,8 bin trafiğe sahip Meydan ismi, satın Meydan takım için pek karlı Ham üzere gözüküyor.

En kıymetli yedi internet sitesinin Yekün maliyeti yaklaşık 109 milyon dolar civarında ve ortalarında 360.com, NFTs.com, Sex.com, Fund.com, Hotels.com ve Tesla.com yer alıyor.

360.com Meydan ismi, Çinli internet güvenliği şirketi 360 Security Technology’ye aitti lakin 2015 yılında Vodafone tarafından 17 milyon dolara satın alındı. SimilarWeb bilgileri, bu sitenin aylık 23,9 milyon ziyaretçi ile Çin’de 154’üncü en Aka internet sitesi olduğunu ve en kıymetli Meydan ismine nazaran Fazla daha Çok trafiğe sahip olduğunu gösteriyor.

Sex.com ise 2010 yılının Kasım ayında bir Aleni arttırmanın akabinde Escom’tan Clover Holdings’e satıldı. Şu anda bu Meydan ismi her ay 64 milyon ziyaretçi ile öbür beş en değerli sitenin toplamından daha Çok trafik görüyor.

Bir Hostinger sözcüsü, internet sitesi isimleri ile ne kadar Çok paranın el değiştirdiğinin şaşırtan olduğunu söylerken, milyar dolarlık şirketler için, internette yerlerini sağlama almalarına Yardımcı olacak bir site için yapılacak bu ödemenin izafi olarak Ufak olduğunu belirtiyor. Lakin, bir siteye daha Çok Nakit ödenmesinin daha Çok ziyaretçi manasına gelmediğinin de Aleni bir biçimde görüldüğünü hatırlatıyor.

Tesla.com ise, CEO Elon Musk’ın daha Evvel bahsettiine nazaran, Silikon Vadisi mühendisi Stuart Grossman’den yaklaşık 11 milyon dolara almak için on Yıl boyunca uğraştığı bir siteydi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir