Microsoft, iPhone kullanıcılarını çok sevindirecek bir Windows 11 yeniliğini sunmaya hazırlanıyor

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Mar 01, 2023 Yorum Yok

Bir PC’ye ve iPhone’a sahipseniz ve Windows aygıtınızda iMessage’ı kullanmak istiyorsanız, Microsoft’un bu tarafta Ufak bir adım attığını duymaktan şad olabilirsiniz.

Microsoft, bir blog gönderisinde, hem Android hem de iOS kullanıcılarının bilgisayarlarında muhakkak fonksiyonları aktifleştirmek için telefonlarını bağlamalarına İmkan tanıyan Phone Link uygulaması aracılığıyla Windows’ta çalışan iMessage’ın ön izlemesini başlattığını duyurdu.

Ön izlemeye katılanlar, Phone Link uygulamasında bir iPhone eklemek için yeni bir seçenek görecek. Bu kullanıcılar, temas kurulduktan sonra, Windows 11 PC’lerinden iPhone’ları aracılığıyla bir iMessage gönderebilecekler. Microsoft, şu anda hudutlu olsa da, kullanıcıların iMessage aracılığıyla telefon görüşmesi yapabileceklerini, şahıslarını görebileceklerini ve ileti gönderebileceklerini söylüyor.

Ne yazık ki, iMessage takviyesi sonlu olacak üzere gözüküyor. Blog gönderisi, kullanıcıların bilgisayarları aracılığıyla Küme iletilerini yanıtlayamayacaklarını yahut fotoğraf ya da görüntü gönderemeyeceklerini belirtiyor. Ayrıyeten var mesaj dizileri için konuşma geçmişlerini de göremeyecekler.

Bu özellik sonlu olsa da, iPhone kullanıcıları birinci Kez PC’leri üzerinden bildiri gönderebilecekler ve bu ileti aslında iPhone’larından bir iMessage olarak gönderilecek. Yani hem PC hem de iPhone kullanan ve iMessage’ı tercih eden kullanıcılar için epeyce yararlı bir gelişme olduğu kesin.

Özellik şu anda sadece geliştiriciler ve Windows Insider Programının modülü olanlar tarafından kullanılabiliyor ve şirket, test çalışmalarının başladığını söylüyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir