Elon Musk, Apple’a karşı açtığı savaşta “barış imzalandığını” duyurdu

Reklam Ajansları, SMM Paneller Oca 09, 2023 Yorum Yok

Elon Musk’ın söylediğine nazaran Apple, Twitter’da reklam vermeye “tamamen Geri döndü“. Musk, bu yorumu cumartesi akşamı Özel uçağından yayınladığı bir Twitter Spaces sohbeti sırasında yaptı.

28 Kasım’da Musk, Apple’ın “Twitter’da reklam vermeyi Aka ölçüde durdurduğunu” söylemiş ve platformun iOS istemcisinin App Store’dan kaldırılabileceğini sav etmişti. Musk, takipçilerine Apple’ın reklem vermeyi yavaşlattığını söylemiş ve “İfade özgürlüğünden nefret mi ediyorlar?” diye sorarak sansür tartışmasını tekrar başlatmıştı.

Musk, Apple’a yönelik sesini yükselttikten iki gün sonra Tim Cook ile görüştüğünü söyledi. “Twitter’ın potansiyel olarak App Store’dan kaldırılmasıyla ilgili yanlış anlaşılmayı çözdük” diye yazdı ve ekledi: “Tim, Apple’ın bunu asla düşünmediği konusunda netti.” Apple’ın düşünmediği söylenen şey, Twitter’ı App Strore’dan atmak…

Ayrı bir gelişmede, Platformer’dan Zoë Schiffer Cumartesi günü Amazon’un da Twitter’da yine reklam vermeye başlamayı planladığını bildirdi. Perakende devinin, “şirketin reklam platformunda kimi Emniyet ayarlamaları yapana kadar” yılda yaklaşık 100 milyon dolar harcamayı taahhüt ettiği bildirildi.

Apple ve Amazon’un Twitter’a Geri döndüğü haberleri, şirketin reklam gelirlerinin Musk’ın Ekim ayı sonlarında devralmasından bu yana Kıymetli ölçüde düştüğüne dair devam eden raporların ortasında geliyor. The Times’ın bildirdiğine nazaran, Katar’da düzenlenen Dünya Kupası’nın birinci haftasında şirket, o devirde elde etmesi beklenen reklam gelirinin yalnızca yüzde 20’sini elde etti. nihayet haftalarda şirket, yılın nihayet üç ayı için dahili gelir kestirimlerini pek Fazla Kez düşürdü. Başlangıçta, Twitter’ın dördüncü çeyrekte yaklaşık 1,4 milyar dolar kazanması beklendiği bildirildi, fakat o vakitten beri bu ölçü 1,1 milyar dolara düşürüldü. Musk daha Evvel çalışanlarına şirketin Önemli mali zahmetler içinde olduğunu söylemiş ve iflasın “kesinlikle imkansız olmadığı” konusunda uyarmıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir