Huawei nova 10 SE İnceleme

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 09, 2023 Yorum Yok

Kısa bir mühlet Evvel orta Sınıf premium akıllı telefonlar ortasına yeni katılan Huawei nova 10 Pro ve nova 10 incelemelerini sizlerle paylaşmıştık hatırlarsanız. Bu ailede yer Meydan bir diğer seçenek de nova 10 SE modeliydi. Sonunda bu telefon da elimize ulaştı; bu kısımda ayrıntılarıyla yakından tanıyacağız.

Bu model, nova 9 SE’nin halefi. Sahip olduğu özellikleriyle orta Sınıf akıllı telefonlar ortasına katılıyor, lakin ekseriyetle bu sınıfta görmediğimiz, daha Fazla üst segment telefon modellerinde yer Meydan birtakım özellikler içeriyor ve bunlarla rakipleri ortasında öne çıkan bir model oluyor.

Tasarımıyla Fazla şık bir model. Yıldızlı Gümüş, Yıldızlı Siyah ve Mint Yeşili renkleriyle bulunabilen telefonun ardında en dikkat çeken yanı kamera bloğu. Huawei, nova 10 Pro ve nova 10 modellerindeki Yıldız Halkası tasarım çizgisini sürdürürken burada 2 Aka kamera formunda Meydan açmış lakin bir farklılık olarak bunlardan alttakinin içine 2 lens sığdırmış. Bu tasarım hali genel görünümüyle Fazla beğenilen duruyor.

nova 10 SE, yalnızca 7.39 mm kalınlığında bir telefon. Ayrıyeten 184 gram yükünde. Hafif ve ince tasarımı, hoş işlenmiş tasarım ayrıntılarıyla Birlikte telefonun elde düzgün durmasını sağlıyor. Telefonun kenarları kavisli yapıda gelirken, bu Kez düz bir ekran tercih edilmiş. Böylelikle kavisli ekranlı telefonlardan fazla, düz ekranı tercih eden kullanıcılar aradıklarını bu telefonda bulabilecekler.

nova 10 SE’nin ekranı 6.67 inç büyüklüğünde OLED panelden oluşuyor. Yeni serinin öteki modellerinde olduğu üzere OLED ekranın kullanılması sayesinde bu telefonda da gerçek renk üretimi sağlanıyor. OLED, renk gamını geliştiren Kıymetli bir etken ve bu sayede telefon DCI-P3 geniş renk gamının tam olarak kapsanması sağlanıyor. 1 milyarın üzerinde renk üretebilen bu ekran yakından baktığınızda sahiden de Fazla hoş bir manzara sunuyor. 2400×1080 piksel çözünürlüğünde manzara üretebilen ekranın tazeleme suratı 90Hz, dokunmatik örneklem suratı ise 270Hz. Bu sayede ekran sadece hoş imaj üretmiyor, tıpkı vakitte bunu kullanım noktasında da hissettiriyor.

Bu ortada ekranda özelleştirebileceğiniz Always On ekran seçeneklerini görebiliyorsunuz. Temalar ortasından AOD seçenekleri kısmından ekranda yer vereceğiniz arayüzleri seçebiliyorsunuz. Burada geniş seçenekler yer alıyor. Bunlar HarmonyOS işletim sisteminin yeni özellikleri ortasında yer alıyor. HarmonyOS hakikaten hudutlarını bir oldukça genişletmiş durumda. Huawei’nin uygulama marketi AppGallery’nin genişleyen uygulama ağı ve öte yandan işletim sistemine gelen diğer yeniliklerle Birlikte Huawei’nin telefonlarında artık Android işletim sistemli akıllı telefonlardan daha fazlasını sunduğunu söylemek mümkün. Google servislerini GSpace yoluyla çalıştırabiliyor ve Android uygulamalarını yükleyebiliyorsunuz. Google Chrome’un bilakis Yalın bir web tarayıcıdan fazlası olan Petal Search ve Google Haritalar uygulamasına uygun bir alternatif olarak Petal Haritalar telefonda var durumda. Biraz daha ayrıntılı olarak incelediğinizde daha fazlasının bulunduğunu da göreceksiniz.

AppGallery’den aradığınız Çabucak her uygulamayı bulabiliyorsunuz. Netflix, Spotfy, Disney+, Instagram, Facebook, Twitter üzere tanınan uygulamaları meselesiz biçimde indirip kullanabiliyorsunuz. önemli bankacılık uygulamaları da var, lakin bunlar yetmez ise, o Vakit Android markete girip oraya da bakabilirsiniz. Bunun için AppGallery’den GSpace uygulamasını yüklemeniz kâfi olacak. GSpace’e girdiğinizde burada Kıymetli uygulamaların yer aldığını göreceksiniz. Bunlar ortasında Gmail, YouTube üzere Google’ın Kıymetli uygulamaları yer alıyor. Daha fazlasını da Android uygulama marketinden kolaylıkla indirebiliyorsunuz.

Telefonun arayüzünde hoş özellikler var. örneğin anne ekrandaki uygulamaları bir ortaya grupladığımız klasörleri daha geniş olarak da kullanabiliyoruz. Klasöre basılı tuttuğunuzda açılan menüden “Genişlet”i seçerek klasörü büyütebiliyor ve Tekrar birebir halde “Daralt” diyerek eski formuna döndürebiliyoruz.

Eğer akıllı saat ya da kulaklık üzere kullandığınız Öbür Huawei aygıtlar varsa, telefondaki Super Cihaz kısmından öteki Huawei aygıtları bir ortada görebiliyor ve bunları Biricik tıklamayla birbirine bağlayabiliyor, bilgilerine erişebiliyorsunuz. Arayüzde daha Fazla sayıda kullanışlı seçenek var, bunları telefonu bir mühlet kullandıktan sonra ayrım ediyorsunuz aslında.

nova 10 SE geniş yazılım özelliklerine Gerekli olan donanım dayanağını de sağlıyor. Telefonda işlemci olarak Qualcomm’un başarılı yonga setlerinden Snapdragon 680G yer alıyor. 8 çekirdekli yapıda bu işlemci 2.4 GHz frekansında Güç sağlayabiliyor.Grafik işlemci olarak da Adreno 610 bulunuyor. Böylelikle uygulama kullanımları ve oyunlarda düzgün performans sağlanabiliyor.

nova 10 SE’de 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı mevcut. Ayrıyeten Sanal RAM özelliği ile Birlikte 8 GB RAM’e + 3 GB Sanal RAM desteği yapabiliyorsunuz. Yani depolama alanının 3 GB’lık kısmını RAM olarak kullanabiliyorsunuz. Böylelikle arka planda Fazla Çok uygulama açıldığında ya da RAM yetersiz kaldığında Sanal RAM devreye diriyor ve performansa katkı sağlıyor. önemli bir özellik.

nova 10 SE’nin bataryası da 4500 mAh kapasitesinde. Bu batarya gün uzunluğu rahat bir kullanım sağlayacak ölçüde. Ağır kullanımlarda da âlâ bir dayanım gösteriyor. Ayrıyeten performans modu ve Sıkıntı tasarruf modunu etkinleştirebiliyorsunuz.

Önemli bir ayrıntı: nova 10 SE’nin kutusundan 66W SuperCharge şarj cihazı çıkıyor. Pek Fazla rakipte telefon kutusundan yalnızca kablonun çıktığını görüyoruz. Lakin Huawei, telefonlarında aygıtın desteklediği en yüksek şarj aygıtına yer veriyor, bununla da kalmıyor, telefonun muhafaza kılıfına da kutu içeriğinde yer veriyor. Ayrıyeten ekrana dikkatli bakarsanız, ekranın üzerine ekran müdafaa bandının uygulanmış olduğunu da görüyorsunuz.

Şimdi gelelim kameralara. nova 10 SE, başarılı kamera yeteneklerine sahip bir telefon. Geride 108 MP anne kameranın yer aldığı 3 lensli kamera konseyimi mevcut. Orta Sınıf akıllı telefonlar ortasında 108 MP pek gördüğümüz bir kamera seçeneği değil. O nedenle nova 10 SE, bu özelliğiyle onlardan ayrışıyor.

Burada 108 MP’lik anne kamera, evvelki jenerasyonla karşılaştırıldığında, Fer hassasiyetindeki HM6 1/1.67 inç Üstün PD AF Sensörü, HM2’ye kıyasla yüzde 123 oranında güzelleştirilmiş. Öte yandan f/1.9 diyafram açıklığı ve Fazla çerçeveli Füzyon algoritması ile Bir arada telefonun kamera performansı selef modele nazaran bir epey artırılmış durumda. Bu anne kamera ile sahiden gündüz şartlarında olduğu üzere geceleri de hoş fotoğraflar çekebiliyorsunuz. Telefonda bir Gece modu da yer alıyor ve burada yapacağınız çekimlerde, ortam ışığına nazaran değişken bir müddette Türlü pozlama şartlarını devreye sokarak ortaya hoş sonuçlar çıkartabiliyor nova 10 SE. 108 MP fotoğraf çekmek istediğinizde, kamera arayüzünden Yüksek Çözünürlük moduna alabiliyor ve böylelikle ayrıntıları Güçlü fotoğraflar elde edebiliyorsunuz. Yine üst bardan AI modunu etkinleştirerek, Yapay zekanın her şarta Müsait sonuçlar üretmesini sağlayabiliyorsunuz. Burada seçenek çok. Bu kamera arayüzü, öteki yeni Huawei modelleriyle tıpkı yapıda tasarlanmış ve geniş seçenekler sunuyor. Bunlardan biri de Vlog özelliği oluyor. Telefonu İkili Görüntü moduna aldığınızda, yaratıcı Vlog çekimleri yapabilmeniz için ön ve arka kameraları tıpkı anda kullanarak Cazibe yapabiliyorsunuz. Burada isterseniz selfie kamerası ile yapılan çekimi, arka kamera ile yapılan çekime resim-içinde-resim yoluyla yer verebiliyor ya da Yan yana getirebiliyorsunuz. Ayrıyeten kameraların zum yeteneklerinden de faydalanabiliyorsunuz.

nova 10 SE’de anne kameranın altında yer Meydan 2’inci kamera dairesi içinde çift kamera bulunuyor. Bunlardan biri 8 MP ölçüsünde geniş açılı kamera olurken, Öteki ise 2 MP makro lens. Geniş açılı kamerayı kullanarak 112 derecelik geniş açılı çekimler yapılabiliyor. Makro kamera ile de 4 cm’den sujenin yakın plan fotoğraflarını çekebiliyorsunuz. Bu seçenekler de pek tesirli çalışıyor ve hoş kareler yakalamanıza İmkan tanıyor.

Telefonun ön kamerası da 16 MP ölçüsünde. f/2.2 diyaframlı lens, başarılı portre fotoğrafları çekebiliyor, ayrıyeten tıpkı arka kamerada olduğu üzere Full HD görüntü kaydı yapabiliyor.

Bu ortada bahsetmeden geçmeyelim. Telefonda parmak izi sensörü, Yan tarafa yerleştirilmiş. Bu sensör süratli ve hakikat halde çalışıyor. Biricik biyometrik tanıma metodu bu değil. Ön kamera yoluyla Çehre tanıma özelliğini de kullanabiliyorsunuz.

Sonuç

Evet, Sonuç olarak Huawei nova 10 SE, orta Sınıf akıllı telefonlar ortasında dikkati çekecek ölçüde hoş bir seçenek oluyor. Bilhassa tasarımı ve ekranıyla biz Fazla beğendik. Kameralarıyla da albenisini pekiştiriyor telefon. Cazibeli duran ve kullanışlı bir model. Çalışma ve pil performansı da yerinde. Gerek uygulama çalışma suratları gerek genel kullanımıyla akıcı bir tecrübe yaşatıyor. AppGallery ve Android marketin bir ortada bulunması da uygulama konusunda seçeneği genişletiyor. Bu manada şu sıralar güzel düzeyde bir orta Sınıf akıllı telefon arayışında olanlar için kullanışlı bir seçenek olacaktır kanaatindeyiz. Fiyatı ise 12 bin 999 TL biçiminde.

Huawei nova 10 SE ile ilgili daha Çok bilgi için: https://consumer.huawei.com/tr/phones/nova10-se/

Sponsorlu İçerik

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir