Elon Musk, bu sefer de “w” harfini kaldırdı; Twitter’ın ismini “Titter” yaptı

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Nis 10, 2023 Yorum Yok

Adını Harry Bölz olarak değiştiren Twitter CEO’su Elon Musk, birkaç gün Evvel Twitter binasında asılı olan tabeladaki “w” harfini ak bir muşamba ile örtmekten Mesul olduğunu doğruladı ve “Titter” karmaşasını da başlatmış oldu.

Musk’ı bir müddettir takip edenler, dünyanın en Güçlü insanlarından biri olan teknoloji milyarderinin Ufak bir çocuğun mizahına sahip olduğunun farkındadır. En sevdiği şakaların “tits” (memeler) sözünü içerdiği göz önüne alındığında, San Francisco’daki Twitter genel merkezi tabelasındaki “w” harfini ak bir muşambayla kaplanmış fotoğraflarının internette yayılması şaşırtan olmadı. Musk, fotoğraflar yayılmaya başladığı sırada kayıp harfin sorumluluğunu üstlenmemiş olsa da, bunun üzerinde bir tesire sahip olduğu muhakkaktı.

Yeni “Titter” tabelası, Musk hayranlarından övgüler alırken, Twitter’ın yapı sahibini pek eğlendirmedi. Musk’ın söylediğine nazaran, Twitter’ın yapı sahibi, yasal olarak şirketin tabelasında “Twitter” ismini tutması gerektiğini söyledi. Milyarderin tahlili ise “w” harfini arka plan rengiyle boyamak oldu. Musk, Pazar gecesi gönderdiği tweet’te “Sorun çözüldü!” duyurusunu yaptı.

Musk’ın bu hususta Twitter’da yaptığı diğer latifeler ortasında, “Texas Institute of Technology & Science” (kısaltması “TITS”) isminde yeni bir üniversite kurmak yer alıyor.

Musk, 29 Ekim 2021’de yeni okuluna atıfta bulunarak “Epik bir Eser olacak” dedi. Musk’ın birçok fikri üzere bu Okul asla kurulmadı.

Ayrıca geçtiğimiz Yıl Musk, Twitter’ın ismini “Titter” olarak değiştirip değiştirmemesi konusunda takipçileri ortasında bir anket de düzenlemişti.

Yine de Twitter’ı “Titter” olarak yine isimlendirmek ve mesken sahibinin isteklerine karşı çıkmak şu anda pek de âlâ bir plan üzere görünmüyor. Ocak ayında, ev sahibi SRI Nine Market Square LLC, San Francisco’daki genel merkezi ve diğer ziyanlar için Twitter’a 6,7 milyon dolarlık ödenmemiş kira davası açtı. Birebir ay Twitter, Birleşik Krallık’ta Kral III. Charles’ın mülklerini yöneten Crown Estate tarafından Londra ofislerine kira ödemediği için dava edildi.

Musk, geçtiğimiz Ekim ayında 44 milyar dolarlık Twitter satın alımını tamamladığından beri, şirket faturalarını ödememesi ve mukavelelerinin maliyetlerini düşürmek için pazarlık yapmasıyla tanınır hale geldi. “Yeni” Twitter’ın yakın tarihinin bir noktasında, Musk bütün yapı vazifelerini işten çıkardıktan sonra çalışanlar şirketin üst seviye ofislerine kendi Tuvalet kağıtlarını getirmek zorunda kaldılar.

Tüm bu olaylar, eski Twitter’a aşina olanları şok ederken, ne yazık ki Aka bir latife olarak bilinmeye başlayan “yeni” Titter için pek şaşırtan gözükmüyor…

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir